Mei 1914.] Beschouwingen over de Veldversterkingskunst. moedelijk omdat men het nog lang niet eens is over het nut van het gebruik dezer zandzakken bij den aanval Bij de verdediging, dus voor het inrichten van eene stelling, kunnen zij echter uitstekende diensten bewijzen en is het nut niet twijfelachtig meer. Voor de sectie mitrailleurs is het van belang, dat elk stuk, behalve zijn gevechtsdekking, ook over eene remise beschikt, waarin het ge durende den afwachtingstoestand geborgen kan worden en waarin de bedieningsmanschappen ook dekking tegen het vijandelijk vuur vinden. Eene oplegging van eene uitgebreide hoeveelheid munitie be hoeft hier nauwelijks aanbevolen te worden. Zooals men uit de figuur zien kan, is een compagnie van de bezetting aangewezen als reserve. Zij dient in de eerste plaats ter versterking van de in de voorgelegen gevechtsdekkingen opgestelde compagnieën en in de tweede plaats, wanneer daartoe de gelegenheid geboden wordt, om gebruikt te worden voor offensieve doeleinden. Deze reserve moet met zorg worden opgesteld, zoodanig dat zij zelf niet alleen gedekt is tegen gezicht en vuur, doch ook dat zij zoo spoedig mogelijk inde vereischte richtingen steun kan verleenen. Daardoor moet zij op gedekte wijze, zoo noodig langs naderings loopgraven, de voorgelegen gevechtsdekkingen kunnen bereiken. En hiermede meenen we de hoofdzaken, die bij het opwerpen van eene groepversterking noodig zijn, besproken te hebben. De meerdere tijd, die aan den aanleg ongetwijfeld ten koste moet worden gelegd, weegt naar onze meening ruimschoots op tegen het grootere passieve verdedigingsvermogen, dat weer besparing van troepen voor OFFENSIEVE DOELEINDEN TENGEVOLGE HEEFT. En dat is eene factor, die bij de inrichting eener verdedigende stelling van buitengewone waarde geacht moet worden. B. 432

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 37