Mei 1914.] De Militair-politieke toestand van China in 1913. met tweejarigen cursus te Pao ting fu, waarvan leerplan en inrich ting geheel naar Duitsch voorbeeld vastgesteld zijn. De geheele opleiding tot officier zal dus vier en een half jaar duren, waarvan een half jaar bij den troep. Voor de verdere vorming van officieren zal later eene hoogere krijgsschool te Peking opgericht worden. De studietijd dezer inrich ting zou op anderhalf jaar vastgesteld zijn. Ten behoeve van de officieren, die gedurende de omwenteling als zoodanig benoemd werden zonder eenige opleiding ontvangen te hebben, is te Peking een eenjarige cursus opgericht, waar hun de noodige vakkennis bijgebracht wordt. Aan dezen cursus, waar de boven genoemde Majoor Dinkelmann en Kapitein Bleyhöffer werk zaam zijn, wordt deelgenomen door een duizendtal officieren van alle rangen. Uit den aard der zaak behooren zij grootendeels tot de Noordelijke troepen. Tot vorming van goed onderwijspersoneel, ook voor de op te richten hoogere krijgsschool, bestaat te Peking eene „voorloopige hoogere krijgsschool", waaraan, zooals vroeger reeds medegedeeld werd, een viertal Japansche officieren werkzaam zijn. De opleiding tot officier van gezondheid zal als volgt geschieden: Na met goed gevolg eene voorbereidende school met drie of vier jarigen cursus doorloopen te hebben, gaan de aanstaande officieren van gezondheid voor drie maanden in het belang hunner practische vorming naar den troep. Daarna wordt hunne opleiding op eene hoogere medische school voortgezet. Van vreemde talen staat Duitsch op den voorgrond. Verdere reorganisatieplannen. De omstandigheden waren in het verslagjaar al buitengewoon ongunstig voor eene reorganisatie van de gewapende macht. Wel werden tal van ontwerpen bekend, doch aan de meeste daarvan kan geen practische beteekenis gehecht worden. De hieronder volgende mededeelingen hebben dan ook alleen betrekking op zulke voornemens der regeering, welke ernstig gemeend schijnen en kans op uitvoering hebben. in de toekomst zal onderscheid gemaakt worden tusschen het land leger (lu chün), onmiddellijk onder de bevelen van de regeering te 460 M. T. 1014, 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 65