Mei [1914. Uit de practijk. want dan is de man weer te vee! van zijne voeling met den troep verloren. Ter illustratie van mijne meening diene toepassing van het be paalde bij Gouv. Besluit van 21 Januari 1914 No. 58 (Staatsblad No. 85). Hieruit meent men te moeten lezen, dat de rappel van den bijslag over de, bij het bekend worden van het Gouv. Besluit van 21 Januari 1914 No. 58 (Staatsblad No. 85), reeds verschenen dagen, ook moet worden gestort in het menagefonds, doch in het menagefonds van die Compagnie, waarbij de man gedurende die dagen in de menage was. Tegen deze lezing zou het bezwaar gemaakt kunnen worden, dat zij, die op den datum van bekend worden van genoemd Gouv. Be sluit reeds die Compagnie hebben verlaten, dan bijdragen in een menagefonds, waaruit hen uit den aard geen voeding meer wordt verstrekt. Dit bezwaar zou als geneutraliseerd beschouwd kunnen worden, doordat over en weer de rappel van verschillende personen zou komen ten bate van menages, waaraan zij niet meer deelne men, als zich niet voordeden de volgende gevallen. Ie. Een man is in garnizoen A. in 't genot van V. I. geweest en is vóór den datum van bekend worden van het Gouv. Besluit overgeplaatst naar garnizoen B. Zijn rappel-bijslag zou nu gestort worden in een menage fonds, waaruit hij gedurende de dagen van rappel geen voe ding ontving en ook niet meer krijgt. 2e. Een man, niet in het genot van V. I. is vóór den datum van bekend worden van het Gouv. Besluit overgeplaatst naar een garnizoen, waar om een of andere reden geen menage voor de Europeanen (ik meen. o. a. bij de mitrailleur Compagnie te Batavia; in de garnizoenen op Ceram enz.) wordt gehouden. Het storten van zijn rappel in het menagefonds van die Compagnie, waarbij hij was ingedeeld gedurende de dagen, waarop recht van rappel bestaat, zou ten gevolge hebben, dat hij verstoken blijft èn van het zelfstandig gebruik der bijslag gedurende die dagen èn van de verbetering der menage door 't innemen van dien rappel-bijslag ontstaan. Ten einde deze (in mijn oogen) onbillijkheden te voorkomen zou het wenschelijk zijn geweest in het Gouv. Besluit of bij een 480

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 85