Korte Mededeelinqen. [Mei 1914. Ulivi heeft aldaar een in een metalen kist geborgen hoeveelheid buskruit op een afstand van 23 K. M. doen ontbranden. Thans zal Ulivi aan de kust der Noordzee de proeven op groote ren afstand voortzetten. In October 1913 heeft de Engelsche admiraliteit proeven met F.- stralen genomen. De buitendienst gestelde lichte kruiser „Terpsi chore" werd in de Stokesbaai bij Porthmouth verankerd, alle wa terdichte schotten gesloten, en onder de kiel een metalen kist met springstof bevestigd. Op een afstand van 13 K. M. werd de spring stof onstoken. In den romp van het schip werd een zoodanige opening geslagen, dat de kruiser onherroepelijk zou zijn gezonken, als hij niet dadelijk naar het dok was gesleept. Kriegst. Zeitschr. 1914 Heft 3. 5ubsidie In de Schermsport van Maart j. 1. trof ons het volgende berichtje Als antwoord op het desbetreffend request heeft Zijne Excellentie de Minister van Koloniën goed gevonden, aan het bestuur van den K. O. S. te doen kennen, dat het Hare Majesjeit de Koningin heeft behaagd ten laste van de begrooting van Nederlandsch-Indië voor het jaar 1914 een bedrag van f 200 ter beschikking van den Bond te stellen. Het vorige jaar werd eene aanvraag om subsidie door de Ned. Ind. Off. schermbond gedaan, doch van de hand gewezen en nu krijgt de Kon. Off. Schermbond in Nederland een subsidie ten laste van de Indische begrooting! S. Sterkte der irederzijdsche troepen in de neldslagen en genechten nan den Russisch-Sapanschen oorlog De „Russkij Invalid" van 18 Febr. bevat een opgave van de wederzijdsche troepensterkten in de veldslagen en gevechten van van den Russ. Japanschen oorlog. Van Russische zijde werd hierbij opgemerkt, dat aan de jaloe van de 18.000 man slechts 5000 aan het gevecht deelnamen, bij K jntschau van de 17.500 man slechts 3800. De Russ. strategie had dus bij de belangrijkste gevechten vol doende strijdkrachten op het gevechtsveld verzameld, maar de tactiek is er niet in geslaagd het overwicht in krachten te doen gelden. Het overzicht is voor ons Ind. officieren interessant, omdat er uit blijkt, dat meermalen troepen ter sterkte ongeveer van ons veldleger tegenover elkaar of tegenover een kleine meerderheid stonden. Bestudeering juist van die gevechten is daarom wel aan te bevelen. 487 Subsidie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 92