Korte Mededeelinoen. [Mei 1914. Waarom en Wanneer Indien het noodzakelijk is iemand te noemen met vermelding van zijn titel, is het zoowel ter wille eener zuivere expressie als om redenen van duidelijkheid, en, in zekere mate, ook van wellevend heid, tevens noodzakelijk dit j u i s t te doen. Wijkt men hiervan af, dan geeft dit begripsverwarring, en aan den betrokkene een gevoel van te kort te zijn gedaan; wordt dit afwijken regel, dan kan dit er niet alleen toe leiden, dat aan de bekleede betrekking het decorum van organiek iets zelfstandigs te zijn en te beduiden wordt ontnomen, doch tevens dat aan de appreciatie, die in eigen en anderer kring voor het bijzondere van dien werkkring zou kunnen worden gevoeld, in niet onbelangrijke mate afbreuk wordt gedaan. Dat een Controleur, Gewestelijk Secretaris, niet betiteld wordt met Controleur, doch met den titel van de door hem bekleede be trekking, dat men een Luitenant, Civiel-Gezaghebber, niet meer met zijn rang bij zijn wapen, doch met Civiel-Gezaghebber betitelt, enz. is daarom volkomen juist en begrijpelijk. Zoo ergens, dan dient in de omschrijving van mutatiën, bestemd als zij zijn om gepubliceerd en daardoor in ruimen kring verspreid te worden, eene juiste titulatuur te worden toegepast. Mutatiën als deze: en zouden, indien daarin de titulatuur: de kapitein der artillerie S., resp. de kapitein der Infanterie P. gebezigd zou zijn geworden, onjuist gesteld zijn, en wij stellen ons voor, dat genoemde kapiteins over eene dergelijke miskenning hunner positie, geenszins gesticht zou den zijn. Een ieder toch wordt gaarne erkend in zijn rang en positie, kwaliteiten, waarvoor men zich wellicht opofferingen heelt moeten getroosten, die vaak niet zonder inspanning verkregen werden of wel die een zekere onderscheiding aanduiden.. Welnu, vragen wij ons af, welke redenen kunnen dan ten grondslag liggen aan het van officieele zijde schijnbaar zöö stelselmatig en hardnekkig nieeren, passeeren en coupeeren van den titel vanof ficier van den Topographischen dienst, dat men niettegenstaande jaren bij dit dienstvak geplaatst te zijn, ook van bekende particuliere zijde soms nog niet als zoodanig betiteld wordt?. Bestaat er organiek eenig verschil tusschen dezen dienst en de in de mutatiën genoemde? Als er overigens een verschil zou zijn, dan is het, dat de officieren van den Topographischen dienst langer aan hun dienstvak verbonden zijn, ja, er vaak nagenoeg hun geheelen diensttijd in doorbrengen. Waarom leest men wèl: 489 Overgeplaatst van het Hoofdbureau van den Generalen Staf naar den Gewes telijken Staf in de Mil. Afd. op Java en benoemd tot Chef van dien Staf: de kapitein van den Generalen Staf S. Overgeplaatst van de divisie Marechaussee te naar de divisie van dit korps te de kapitein der Marechaussee P.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 94