Juni 1914], Tactische oefening op de kaart 2e serie. roegagoeng Tjilame 1 en zijn verkenningen niet verder door te zetten dan tot een lijn, gaande van den G Penganten tot Tjiteureup 1. Verder besluit de Br. Ct. tot, zij het dan ook nog zwakke, bezetting van de stelling en tot het terugtrekken van de veiligheidsafdeelingen in front. Daarentegen zendt hij een sectie Infanterie van Inf. VII naar hoogtepunt 660 (W. van Tjipeundeuj 1) met opdracht van daaruit te patrouilleeren in de richtingen Gadobangkong en Bab. Tjiandjoer 1 en een sectie van Inf. XX naar hoogtepunt 667 bij Tjimerang, met opdracht het sawahterrein te observeeren, dat zich uitstrekt ten W. van de lijn Gadobangkong 1paal 12 (aan den weg, die van Gadobangkong 1 in Z. richting voert). Ten slotte worden bevelen gegeven voor het verzamelen van de Algemeene Reserve te Babakan 1, waarheen ook het detachement van Majoor B bij aankomst te Pasirhoeni 1 wordt gezonden. Boven besproken bevelen worden in 1 bevel (gevechtsbevel) uit gegeven, waardoor dus alle onder-commandanten op de hoogte komen van de bevelen, hetgeen met het oog op de noodige samen werking noodzakelijk is. Dit bevel luidt als volgt: 2e. Brigade Padalarang, 21—12— '13. 1 n. m. No. GEVECHTSBEVEL. 1. Het detachement van majoor B werd door den vijand om 12. 15 n. m. gedwongen terug te trekken op Tjoeroegagoeng; het zal, na verzameling, terugtrekken op Pasirhoeni 1. Tjimahi is door sterke afdeelingen van den vijand bezet. 2. De brigade-cavalerie marcheert naar Tjoeroegagoeng, verkent in de strook gevormd door de lijnen Tjoeroegagoeng—Bab Tjiandjoer 1 en Tjoeroeagoeng-Tjilame 1, doch zal de verkenning niet verder doorzetten dan tot in de lijn G. Penganten—Tjiteureup 1. 3. De stelling wordt voorloopig als volgt bezet. a. Soedimampir Inf XX (één compagnie al dadelijk in de loopgraven). b. Rechtervak (van de Tj van 7/idjeungdjing tot het kampongetje N. van de P van Padalarang) Inf VII (één compagnie al da delijk in de loopgraven). c. Linkervak (van het kampongetje N. van de Pvan Padalarang tot en met de 11 van TegaT/adja) Inf XXI (één compagnie al dadelijk in de loopgraven). d. Eén batterij Art. in bewakingsstelling Zuid van de l van Tji- hompe/as 2. Te bewaken strook tusschen lijnen hgpt 739.6— Tjipeundeuj 1 en hgpt 739.6— Ngamprah 1. Commando tot vuren afwachten. e. Overige troepen der brigade algemeene reserve bij Babakan 1 (het detnt van majoor B na terugkomst). 604

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 106