Eenige aanteekeningen naar aanleiding van [Juni 1914. „De werkzaamheden der moderne Bereden Artillerie enz" (I M. T. No. 4 van 1914). tegelijk moet men ook rekening houden met andere mogelijkheden. Zoo kan het zeer goed zijn, dat de eigen Inf. bij het betreden van het open terrein uitsluitend onder Art. vuur komt van meerdere batte rijen, en dat dit vuur allereerst beantwoord moet worden, zoo noodig door alle drie batterijen. „On remarquera que l'ordre du commandant de 1'artillerie de „l'avant-garde assigne aux batteries des zones de surveillance et non „des objectifs précis. C'est qu'on ignore si 1'artillerie sera appelée „a appuyer des attaques ou a retarder l'offensive de l'ennemi. On „ignore même si elle tirera sur l'infanterie ou sur 1'artillerie. C'est „pourquoi les batteries sont a deux fins. „Une batterie est dite a deux fins, iorsqu'elle regoit mission de „tirer sur tout abjectif, qui apparaitra dans une zone de surveillance „déterminée. (Percin: Essai de réglement etc.) Indien de A. B. voor het verdere verloop van het gevecht, waar omtrent hij zich nu reeds door de ingekomen berichten en door bestudeering van kaart en terrein een voorloopig beeld schept, het nuttig oordeelt, om aan de beide veldbatterijen, die de inleiding moeten steunen, eene bepaalde stelling aan te wijzen, waarvan hij met zekerheid weet, dat zij van daaruit hare allereerste taak, het steunen der inleiding naar behooren kunnen vervullen, dan is hiervoor voldoende motief. Maar verder behoort hij niet te gaan. De nadere bevelen dient de A. B., wil er eenheid zijn in de leiding der Art., die de inleiding steunt, over te laten aan den voorhoede commandant, die ook de voorhoedebatterij van opdrachten voorziet. Nemen we eens aan, dat inderdaad de A. B. wèl de stelling voor de beide veldbatterijen had aangegeven, doch deze batterijen overi gens geheel ter beschikking had gesteld van den voorhoedecomman dant, dan zou deze in zijn bevel aan de voorhoede, volgende op het bevel van den A. B., de plaats der batterijen (ongeveer) hebben aangegeven, daarbij natuurlijk in het midden latende, of dit voor de veldbatterijen zelfstandig dan wel op last van den A. B, geschiedde. Verder zou hij er zich dan voorloopig toe kunnen bepalen, om zijn Art. C. de algemeene opdracht te geven om het inleidend gevecht te steunen, de verdere uitvoering daarbij aan dezen overlatende. 525

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 25