Korte Mededeelingen, [Juni 1914. Secretaris: J. Peters. Kapitein b./d. Mitrailleurs. Penningmeester: J. A. Luijmes. der Intendance. L. H. Spook. Majoor A. van Lith. van den Top. Dienst. Leden. M. J. A. van Gigch der Artillerie. J. J. de Wit. Ritmeester der Cavalerie, i G. A. Scheffer. Kapitein van den Gen Staf. Voorts zij medegedeeld, dat Zijne Excellentie de Commandant van het Leger het aangeboden Eere-Voorzitterschap heeft aangenomen. Verder meent het nieuw opgetreden bestuur, nu eenmaal het uitgeven van een eigen periodiek ter sprake is gekomen, den leden te moeten mededeelen, dat het, althans voorloopig, den werkkring der Vereeniging niet in deze richting wenscht uitte breiden. Mocht mettertijd de wenschelijkheid hiervan blijken, dan zal een gemoti veerd voorstel den leden worden toegezonden en daarna op eene Algemeene Vergadering ter sprake worden gebracht. Wil de i. K. V. aan hare bestemming beantwoorden, dan moet het regel worden, dat alle onderwerpen van beteekenis voor het Indisch Officiers-korps en geschikt voor mondelinge behandeling, in de bijeenkomsten der Vereeniging worden ingeleid en besproken. Om daartoe te geraken, doet het bestuur mits deze een beroep op de leden Zij, die reeds een dergelijk onderwerp in studie hebben genomen, dan wel zich tot de behandeling van een bepaald onder werp aangetrokken voelen, worden verzocht al dadelijk met het bestuur in overleg te treden. Hierbij wordt nog onder de aandacht gebracht, dat ook onderwerpen van te kleinen omvang om met het debat een geheelen avond te vullen gaarne zullen worden aan genomen, daar het bestuur dan twee van die onderwerpen op één bijeenkomst zou willen laten behandelen. Ook de inhoud van voorschriften, officieele en niet- officïeele verslagen, brochures en tijdschriftartikelen, kan voor eene bespreking in aanmerking komen, als verwacht mag worden, dat het onder werp, door zijn bijzondere be:eekenis voor het officiers-korps, de algemeene aandacht heeft getrokken. Zoo meent het bestuur, dat thans, in verband met de a.s. her ziening van het Velddienstvoorschrift en de Gevechtshandleiding, discussiën over deze voorschriften van bijzonder actueel belang beloven te zijn, omdat practisch noodig gebleken veranderingen, waarop in die discussiën gewezen zal worden, voor eene spoedige verwezenlijking in aanmerking kunnen komen. Het bestuur wenscht daarom gaarne zoo spoedig mogelijk lezingen met debat over deze beide voorschriften te doen houden en doet derhalve een beroep op Officieren, genegen om een critische bespre king van het V. V., of een deel daarvan, of van de G. H. in te leiden. 593

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 95