Juni 1914], Korte Mededeelinqen. Verder houdt het bestuur zich mede aanbevolen voor de indirecte medewerking van de leden, b.v. door het opgeven van onderwerpen, welke meerdere leden gaarne in behandeling zagen genomendoor het aanwijzen van personen, die in aanmerking komen voor een uitnoodiging om het een of ander onderwerp in te leiden en der gelijke. Ook niet-leden der Vereeniging kunnen, in bijzondere ge vallen, als inleider of debater worden uitgenoodigd. Het bestuur wenscht de toe te kennen honoraria voor lezingen in hoofdzaak onveranderd te laten, zoodat een inleider van een debat-avond als regel een honararium van ICO— tot 150— geniet en c. q. vergoeding krijgt voor reis-en verblijfkosten (a 8 per dag). Ook elders wonende en door het bestuur uitgenoodigde debaters krijgen vergoeding van reis- en verblijtkosten. Belangrijke bijdragen, van te grooten omvang om door het 1. M. T. te worden gepubliceerd, zullen naar omstandigheden worden gehonoreerd (tot nu toe werd hiervoor, ongeacht den aard en de uitgebreidheid, als regel 75.— toegekend). Eindelijk zal het bestuur in studie nemen in hoeverre het mogelijk is een wetenschappelijk kwartaal- of jaar-bericht uit te geven in den geest van het door de Nederlandsche Zusterverceniging uitge geven periodiek. Daar voor dit laatste reglementswijziging noodig is, wordt voorgesteld aan den eersten zin van art. 23 toe te voegen „zoomede tot het uitgeven van belangrijke studies en van een wetenschappelijk kwartaal- of jaarbericht." Overeenkomstig art. 35 zal in een, op Dinsdag den lste" September te houden Algemeene Vergadering, waarvoor formulieren van pro curatie hierbij worden aangeboden, omtrent deze wijziging moeten worden beslist. Ten slotte wordt medegedeeld, dat ingevolge art. 13 van het Reglement, de contributie voor de gewone leden voor het jaar 1914 is vastgesteld op hetzelfde bedrag als voor 1913 was bepaald. Namens het Bestuur: De Voorzitter, W. R. de Greve. De Secretaris I. Peters. 594

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 96