Juni 1914], Van Vreemde Legers. Omtrent de verhouding tusschen het aantal schoppen en dat der pikken loopen de berichten uiteen. Daar deze verhouding echter uit sluitend van plaatselijke omstandigheden, d.w.z. van de grondsoort, afhangt, schijnt zij voor ons van minder belang. Volgens courantenberichten zou in den loop van dit jaar het ge weer Meiji 38 aan de korpsen worden uitgereikt. Tot dusverre zijn bij elke compagnie enkele geweren van dit model voorhanden voor het theoretisch onderricht; de schietoefeningen hebben steeds plaats met het oude geweer Meiji 30, dat reeds gedurende den oorlog ge bruikt werd. Waarschijnlijk had men aanvankelijk gehoopt het geweer Meiji 38 veel eerder in te voerenin elk geval hebben de meeste gewe ren Meiji 30 dermate geleden, dat de uitkomsten der schietoefeningen er zeer duidelijk den invloed van vertoonen. LnichtDQarl. Voor het eerst in Japan werden in den loop van de maand Maart vluchten over grooten afstand, d.w.z. 90 tot 100 K. M., uitgevoerd. Er werden uitsluitend tweedekkers gebruikt. Alles liep goed af; alleen werd de Maurice-Farman No: 2 den 5den Maart bij de landing ver nield. De bestuurder en zijn passagier bekwamen echter geen letsel. Volgens sommige berichten was deze noodlanding het gevolg van een motordefect, volgens andere berichten kwam de machine dicht bij den beganen grond met een vleugel in aanraking met een dijk, dien de bestuurder wegens de duisternis niet bijtijds gezien had. Twaalf Luitenants werden aangewezen om den vliegcursus, welke den lsten Mei a.s. begint, bij te wonen. Voor de luchtvaartvereeniging, welke in nauwe verbinding met het leger staat, zijn twee Runrpler vliegtuigen aangekomen. Op het oogenblik bezit Japan 15 vliegtuigen en 2 luchtschepen, terwijl het beschikt over 15 geoefende vliegeniers. In het vliegpark Tokorozawa werden goedgeslaagde proeven genomen met het werpen van bommen uit vliegtuigen. De bommen bestonden uit gevulde metalen hulzen van 45 cM. lengte en een gewicht van 7.5 KG. Automobielen. Er worden thans ook proeven genomen met automobieltreinen, waarvan de voorste wagen de beweegkracht aan de volgende levert. marine manoeunres. Aan de laatste marine-manoeuvres namen 5 vliegtuigen deel, die speciaal gebruikt werden voor het opsporen van onderzeebooten. Marineblad 20 Maart '14. 596

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 98