Juni 1914]. Korte Mededeelingen. Velen schijnen het verschil niet te begrijpen tusschen „datum van ingang van het verlof" en „datum van inwerkingtreden van het verlofsbesluit", waardoor deze twee datums met elkander worden verward, zooals ook door inzender is geschied, waar hij beweert, dat volgens de laatste wijziging van Algemeene Order 19l)4 No. 151, in het rekest alleen mag worden opgenomen of verlof wegens langdurigen dienst dan wel wegens ziekte wordt gevraagd, c. q. onder opgave van den datum van ingang van het verlof. In werkelijkheid luidt het laatste gedeelte volgens die wijziging „en c. q. degewensch- te datum van het in werking treden van het verlofsbesluit". Volgens de z. g. Reisregelen (art. 41a) meet iemand, die niet op de inschepingsplaats in garnizoen is, uiterlijk op den 8sten dag, nadat hij op officieele wijze kennis heeft bekomen van zijn verlofs besluit, de reis derwaarts hebben aanvaard. Heeft men nu het verzoek gedaan om het verlofsbesluit op een bepaalden datum in werking te doen treden, dan wordt die datum beschouwd als den dag waarop men op officiëele wijze kennis bekomt van het besluit. Een voorbeeld van berekening van den datum van ingang van het verlofsbesluit komt voor onder het hoofd „Buitenlandsche ver loven" in No. 2 van dezen jaargang van het 1. M. T. In het onderhavige geval van Z. te Tjimahi zou die datum b. v. zijn te stellen op 6 April, terwijl het rekest om verlof reeds in Januari of nog eerder kan worden ingediend. Z. heeft dan alle voor deden door inzender hierboven opgegeven. Als model van een rekest kan het volgende dienen. Aan Zijne Excellentie den Gouverneur Generaal van Nederl. Indië. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen (naam en voornamen voluit, rang en wapen) in garnizoen te dat hij Reden waarom hij zich tot Uwe Excellentie wendt met het verzoek hemmaanden (een jaar) verlof naar Europa te verleenen met bepaling dat het betrekkelijk besluit in werking treedt op den 't Welk doende enz. 1914. Red. Uoorbehoedmiddel tegen zonnesteek. Een voor ons, wandelaars onder den evenaar, zeer belangrijk artikel treffen we aan in het Militar Wochenblatt 1914 No. 51, 590 jaren onafgebroken in Nederl: Indië heeft gediend. den jaren onafgebroken in Nederl: Indië zal hebben gediend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 92