Juni 1914], Korte Mededeelingen. hoe groote beteekenis het voorbeeld van de officieren was. Niet de hoogere bevelhebbers, neen alleen zijn luitenant en zijn kapitein vielen gedurende het gevecht nog binnen den kring zijner gedachten en waarneming. Vermelden we ten slotte nog, dat op de vraag, welk wapen heeft het meeste bijgedragen tot het behaalde succes, allen ten antwoord gaven: de bergartillerie. Uit bovenstaande korte aanhalingen moge blijken van hoeveel belang de resultaten van het door overste Mangiarotti ingestelde onderzoek zijn. N. Draadlooze telegraiie om den aardbol. De Marconi-maatschappij is op het oogenblik bezig met het oprichten van 7 of 8 stations van draadlooze telegrafie. Deze stations zullen, als we het zoo mogen noemen, een draadlooze keten om de aarde vormen. Een of twee land-etappes zullen op de gewone wijze worden ingericht, de overige tusschenruimten, waarin de groote watervlakten liggen, krijgen stations voor 't seinen op de grootste afstanden. De ontworpen stations, met enkele waarvan reeds een begin van aanleg is gemaakt, liggen in New-Yersey, Wales, Egypte, Indië, Japan, Hawaï-eilanden en Californië. Kriegst. Zeitschr. 1914. Heft 4. Indische Krijgskundige Vereeniging. Wij ontvingen een circulaire, inhoudende het standpunt en de voornemens van het Bestuur, welke wij in het belang van onze lezers, niet leden der I. K. V., hier in haar geheel doen volgen. Wij wenschen de I. K. V. succes toe en hopen, dat een aange name samenwerking tusschen haar en het I. M. T. zal bestaan, welke niet anders dan in het belang van het officierskorps kan zijn. Red. Circulaire. Het Bestuur der Indische Krijgskundige Vereeniging heeft de eer ter kennis van de leden te brengen, dat de, in de Algemeene Ver gadering van 17 April j.lgekozen bestuursleden allen dat mandaat hebben aanvaard en de verschillende functies als volgt verdeeld: Voorzitter: W. R. DE Greve. Gen. Maj. van den Gen. Staf. OndervoorzitterH. C. Kerkkamp. Luit. Kol. der Infanterie. 592

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 94