Van Vreemde Legers. [Juni 1914. De strijd op Formosa. Het laatste jaar van de 5-jarige periode, waarop men voor de onderwerping der wilde stammen op Formosa had gerekend, is thans aangevangen. Dit jaar denkt men nog van Mei tot October te moeten ageeren. Bij dezen strijd zal ook moeten worden opge treden in het hooggebergte (30CO M). Twee stammen moeten nog worden onderworpen, n.l. de Turcostam, sterk 10.000 man en nog een kleinere stam van 30C0 man Deze laatste behoort tot de meeste wilde stammen van het eiland en is goed voorzien van wapens en munitie. Voor dit jaar is len behoeve der actie 3.000.000 Yen toegestaan, maar het wordt betwijfeld of dit bedrag voldoende is. The Japan Chronicle, 7 Mei '14. Frankrijk. flpproDiandeering dqd Par ij s bij mobilisatie. Te Parijs vergaderde eind Januari eene commissie, belast met het onderzoek omtrent de approviandeering van de stad gedurende de mobilisatie. Wanneer alle treinen en de meeste auto's door de militaire overheid in beslag worden genomen, is volgens Massard, de hoofd stad binnen 4 dagen zonder brood. Er is besloten om voor het tijdvak van den 8en tot den 20en mobilisatiedag, waarop het vervoer weer normaal kan plaats hebben, 5 millioen Kg. meel op te leggen. Mil. Spectator 1914 No. 4. Zwitserland Een nieuine ransel. De proeven met den nieuwen ransel zijn afgeloopen, zoodat de invoering daarvan spoedig kan worden verwacht. De ransel bestaat uit2deelen, waarvan het bovenste gedeelte, de ranseltasch, kan worden afgenomen, om bij lange marschen en gedurende het gevecht op de compagnieskarren te worden vervoerd. De bepakking van den man zal 6 K. G. minder bedragen dan vroeger, wat als een zeer belangrijke verandering moet worden aangemerkt. Mil. Wochenbl. 1914. No. 44. 597 I. M. T. 1914. 40.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 99