Juli 1914.] Tactisch gebruik van Mitrailleurs. a. Gebruik geen Mitra. als er voor 't beoogde doel voldoende Inf. beschikbaar is, want de Mitra. moeten de Inf. niet vervangen, maar haar wel aanvullen en ondersteunen. Zie G. H. punt 61a (3) en Verberne: Tactisch gebruik van Mitrs. 5e alinea. b. Gebruik geen Mitrs. wanneer de Artiebeter voor 't beoogde doel in aanmerking komt, d. i. dus voorgroote afstanden, want 't gebruik van Mitrs leidt dan tot munitieverspilling, verraadt reeds op grooten afstand hunne opstelling, wat aanleiding kan geven tot blootstellen aan Artie. vuur, 't welk juist zorgvuldig vermeden moet worden. c. Mitrs. zijn geen Artie .vuurmonden met Inf. munitie, doch zijn slechts een wapen, dat in korten tijd veel Inf. munitie kan verschieten. d. De Mitr. is van huis uit een defensief wapen, door zijn immense vuur- en daardoor afstootende kracht. e. De Mitr. leent zich niet tot een vuurgevecht, doch moet steeds werken met rafales. Zie G. H. punt 61a (5). De Mitr. moet zijn kracht zoeken op de middelbare, liefst op de kleine afstanden. fl. mitrailleurs b/d ueiligheidstroepen 1. Voorhoede. Over 't algemeen worden de voordeden van indeeling bij de voorhoede breed uitgemeten. Steunpunten kunnen vlug worden bezet c. q. vermeesterd; men kan zich daarin spoedig vastzetten en vijandelijke pogingen, om de voorhoede daaruit te verdrijven, krachtig afwijzen. Hiertegen valt zeker weinig aan te voeren en zeker te minder, wanneer met 't opstellen, laden en afvuren v/d. mitr. gepaard zou gaan eene wiskunstig zekere uitwerking, die men zoo vurig wenscht. Ik geef mijne meening gaarne voor die van een ander, die meer ondervinding op dit gebied heeft, doch mijne ervaring bij de 3e Mitr. Comp. opgedaan is, dat men 2)4' noodig heeft voordat de Mitr. is afgeladen, opgesteld, m t de beenen goed vastgesteld en geladen is en dan volstrekt nog niet afkomt op 't doel, waarop gevuurd wordt. De oorzaken van dit laatste liggen in de eigenaar digheden van 't wapen, eigenaardigheden die eiken dag weer anders zijn en van te voren niet vastgesteld kunnen worden. Eene 628

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 16