Tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Juli 1914. en dan nog wellicht zeer gehavend—te krijgen, want in den ijver om bij de voorhoede spoedig en vlug aan 't woord te komen, zullen de Mitrs zich vroegtijdig verraden en daardoor Artie.vuur tot zich trekken. Japan schrijft indeeling van Mits bij de voorhoede in den regel wel voor; Oostenrijk laat 't aan de inzichten en omstandigheden over, terwijl volgens Fransche inzichten (5r. Heft 1911 Mitteilungen Art. und Geniewesens) geen mitrs worden ingedeeld zelfs al is de voorhoede l Bat. sterk (zal 't geval zijn bij onze Indische brigades;) als voordeeliger wordt 't beschouwd ze in te deelen bij de hoofdmacht met bestemming om ze in reserve te houden. Hiermede hoop ik aangetoond te hebben datmet 't oog op onze omstandigheden en bescheiden Mitr. formatie indeeling van deze wapens bij de voorhoede geen aanbeveling verdient; rest thans de beschouwing van de plaats, waar zij in de colonne moeten plaats nemen, indien zij in bijzondere gevallen wel ingedeeld worden: Waar wij in Indië meestal met 1 brigade zullen ageeren - dus een voorhoede van 1 Bat. en een voortroep van 1 Comp.—zal de sectie Mitrs niet hierbij moeten marcheeren. Bij dien voortroep toch mar cheert hare gevechtstrein (zie V. V.) c. q. met een evenredig deel der gevechtstreinmunitie van het Bat., wellicht nog een afdeeling Ge nietroepen (deze zijn hierbij toch 't meeste op hunne plaats) met haren gevechtstrein (V. V. blz. 91 punt F.) Komt hierbij dan nog 1 sectie mitr. met haren gevechtstrein (blz. 70 V. V).van 50 M. lengte, dan zal men inzien, dat dit alles niet beveiligd kan worden door 1 Comp. voortroep en deze belemmerd zal wor den in hare verrichtingen bij actief optreden der tegenpartij. Men deele de mitrs. dan ook in bij den hoofdtroep, achter de voorste Comp. niet verder naar achteren, want dan duurt 't langer om ze naar voren in stelling te brengen en enkele minuten, soms seconden, kunnen van belang zijn. In dit verband plaatse men ze dan ook vóór de art. der voorhoede. 2. Flankdekking. Daar een flankdekking dienen moet om in 't algemeen gedurende 't passeeren van een colonne die punten (défilés) op de flank te bezetten, van waaruit de vijand de colonne kan hinderen, wordt hare opdracht zeker vergemakkelijkt door toevoeging van mitrs, daar deze haar weerstandsvermogen verhoogen zonder de beweeglijkheid te hinderen. 631 I. M. T. 1914. 42.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 19