Luitenant SpandaiD. De telegrammen van Zaterdag 4 Juli brachten ons het treurige bericht, dat de luitenant Spandaw den vorigen dag aan de gevolgen van een val met een vliegmachine overleden was. Ieder, die Spandaw gekend heeft, zal dit bericht met diep leedwezen vernomen hebben; met hem is een vroolijk, goed kameraad heen ge gaan en een goed officier, die te velde getoond had de schoone militaire eigenschappen: moed, beleid en trouw te bezitten. De voortschrijdende techniek heeft het vliegwezen tot een hoogte opgevoerd, die het onmogelijk maakt, dat een modern ingericht leger het ongestraft kan missen. Dit was de reden, dat ook het Indische leger een beroep op haar zonen deed en Spandaw was een der eersten, die daaraan gevolg gaf. Zijn bekende kalmte en koelbloedigheid heeft menigeen de verwach ting doen uiten, dat het Indische leger later in hem een zijner be kwaamste militaire vliegers zou aantreffen. Helaas, de voorzienigheid heeft anders gewild! Nog vóór dat de vlieg-afdeeling in Indië tot stand is gekomen, heeft zij het verlies van een veelbelovend pionier te boekenOnze makker heeft in dienst voor het leger, dat hem lief was, het leven gelaten, zijn schoone roeping vervuld! Laat ons hem als pionier eeren! Laat een blijvend teeken het bewijs zijn, dat wij, Indische officieren, eerbied hebben voor mannen als Spandaw! Te Batavia is een commissie gevormd, bestaande uit den Gen. Maj. de Greve, den Kap. v. d Gen. Staf Visscher en den Kapt. Adjudant j. M. Prey, die zich ten doel heeft gesteld de nagedachtenis van Spandaw te eeren door oprichting van een blijvend aandenken aan den koenen pionier. Heeren, die daaraan wenschen mede te werken, worden verzocht hunne bijdragen te zenden aan den Kapt. Adjudant J. M. Prey te Weltevreden of de Redactie van dit tijdschrift te Meester-Cornelis. De Commissie zal in het Tijdschrift van hare ontvangsten en verrichtingen mededeedeling doen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 1