Juli 1914.] Tactisch gebruik van Mitrailleurs. dan ook zijn volle uitwerking; daarbij de aanval teekent zich dan beter, de doelen vertoonen zich duidelijker en eerst op dezen afstand zal er meer sprake zijn van loonende doelen, terwijl verder de aanslagen van den bundel gemakkelijker zullen zijn waar te nemen. Zooals in den Russ. Jap. oorlog gebleken is, gelukte 't den Japanners om tijdens den nacht de rnitr5. (met veel munitie) heimelijk te brengen op 400 a 500 M. en ze daar goed in te graven. Toen de beslissende aanval bij daglicht begon, werden van daaruit de Russ. loopgraven onder vuur genomen, waardoor tegenaanvallen en 't boven de loopgraven uitsteken der schutters verhinderd werden. Op deze wijze voldeden de Japanners aan den tactischen eisch, dat men op 't aanvalspunt een zoo hevig mogelijk (Artie. en) Inf. vuur moet brengen. In punt 62 R. E. M. II. staat, dat bij gelukten aanval alle mitrs. op eigen initiatief en volgens eigen inzichten naar de genomen stelling snellen omenz. Deze opvatting is niet die, welke van Fransche zijde wordt gehuldigd n. 1. om bij gelukten aanval een gedeelte der mitrs. (de z. g. fraction fixe) in stelling te doen blijven tot afweer van mogelijke tegenaanvallen en een ander gedeelte (fraction mobile), dat wanneer de beslissende groep tot den aanval overgaat, zoo mogelijk van uit de voorste linie een overstelpend vuur moet afgeven, niet alleen om den vijand zijn hoofd (en dus zijn vuur) neer te doen houden, maar ook tot steun voor élan en moreel der aanvalstroepen. Zoodra de aanval gelukt is, moeten deze mitrs. mobiles op den schouder genomen worden en achter een der laatste groepen zoo spoedig mogelijk de stelling binnendringen, om elk retour offensief af te wijzen, deel te nemen aan de vervolging met vuur en mede te werken tot herstel der orde bij eigen troepen. M. i. is veel voor de Fransche inzichten te zeggen. Deze worden zooals aangehaald in de Sciences mil. 1913 Nos. 140 en 141 door den Kapitein Niessel in zijn: „Enseignements tactiques de la guerre Russ-Japonaise" aldus geïllustreerd: „Een merkwaardig verschijnsel is de totale physieke „uitputting, die in menig geval volgt op de ontzettende nerveuse „en physieke inspanning, die vereischt wordt voor de uitvoering „van den beslissenden aanval. Op 31 Augustus bij het gevecht bij „Liau Yang werd 't 3e Regiment Siberische'tiraills. uit zijne loopgraven „verjaagd door een doorgezetten Jap. aanval. Zonder den schok 634

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 22