Tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Juli 1914. „af te wachten, verlieten de Russen hunne stellingen en trokken zij „in wanorde terug op een paar achtergelegen huizen, waar 't aan „hunne Offr". gelukte hen tot staan te brengen, te ordenen en weer „vooruit te krijgen. Van Russ. zijde wordt verteld, dat de Japs. „bij dit retour offensief verscholen bleven in de loopgraven, dus danig uitgeput, dat zij kracht hadden noch voor verdediging, noch „voor vluchten. Zij werden afgemaakt door kolfslagen en bajonet steken, dan wel gevangen genomen. Hadden de Japs. toen mitrs. „mobiles medegevoerd, dan zou dit retour offensief vermoedelijk „tot staan zijn gebracht". Het aangehaalde voorbeeld illustreert de wenschelijkheid, om eenige (veel is niet noodig) mitrs. direct met de binnen dringende aanvalstroepen mede te doen gaan, want de Inf. is te uitgeput om tot vuurvervolging over te gaan, terwijl de Art. nog niet ter plaatse is, om deze taak over te nemen. In deze kritieke oogenblikken kan de vijand dus profiteeren van den uitgeputten toestand der Inf., tenzij de „machines sans ames" hun dit beletten. Deze zullen voor het gezwoeg hunner bediening belooning vinden in mooie, opeengepakte doelen op kleinen afstand, samengedrongen liniën, vluchtend zonder in staat te zijn tot een retour offensief. Voor 't geval de beslissende aanval niet gelukt, staan de Mitrs. fixes op hun ne plaats om die mislukking tot staan te brengen en onder bescherming van hun vuur de orde te doen herstellen. Zij hebben dan gediend tot ondersteuning van den aanval, afwijzing van den tegenaanval en z. n. tot ruggesteun; de Mitrs. mobiles tot directen steun van de beslissende groep, afwijzing van retours offensiefs (niet te verwarren met contre-attaques) en ten slotte tot bekroning der overwinning. Men vergete niet, dat bij de Mitrs. mobiles een hoog moreel, besluitvaardigheid en samenwerking wordt geëischt van bediening, patroondragers en geleiders om hun wellicht veilige schuilplaats direct impulsief te verlaten, om allen samen te werken tot 't verhoeden van munitiegebrek in de zeer kritieke momenten bij 't binnendringen in de stelling. Om gelijke redenen moeten de Mitrs. fixes niet weifelen om zoodra zij zien, dat de genomen stelling niet meer bedreigd wordt door een retour offensief langs de vleugels der stelling en onder bescherming der gevechtsbeveiligende Cavie op te rukken naar de flanken der stelling om de vluchtenden door de Mitrs. mobiles in 635

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 23