Tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Juli 1914. Mitr. comp. a 3 sectiën zal aanwenden, dan geloof ik, dat zich van zelf aanwijzen als fraction fixe in de strook tusschen beslissende en vasthoudende groep 2 sectiën onder den Mitr. comdt. en 1 sec tie als fraction mobile toegevoegd aan de beslissende groep. In dit verband komt men er nog eens meer toe om niet over te gaan tot toevoeging van mitrs. aan de voorhoede (bij de inleiding van het ge vecht), daar zij m. i. als fraction mobile of fraction fixe nuttiger arbeid zullen verrichten bij de beslissing van 't gevecht. Daaruit volgt alweer dat de Br. Comdt. niet te vroeg zijne Mitr. comp. moet inzetten, doch haar voorloopig in reserve zal houden omdat: le. de Mitr. comp. een vuurreserve is in de hand v. d. Br. Comdt. punt 54 R. E. M. II. 2e. de Mitrs. eventueele tegenaanvallen moeten bestrijden punt, 55 R E. M II. 3e. dadelijk bekend zal zijn waartegen de hoofd- of beslissende aanval gericht zal worden. In een der laatste aflevering van Mavors staat aangekondigd een in 1914 uitgekomen werk van den majoor A. Fleck, waarin ver meld moet staan, dat de ondervinding in den Balkanoorlog geleerd heeft, dat de beslissing in vele gevechten werd aangebracht door de Mitrs. Daar de beslissing niet vallen kan tijdens de inleiding der voorhoede dus alweer: le. liever geen Mitrs bij de voorhoede en ze eerst in reserve houden; 2e. geen vuur op groote of middelbare afstanden, maar sparing voor de kleine afstanden. Bij een eventueelen terugtocht wegens 't vrijwillig afbreken van 't gevecht, moeten de Mitrs 't nadringen van den vijand bemoeilijken. Zijn daarbij mitrs. ingedeeld bij de voorste gevechtslinie, dan geven zij—alvorens met de Inf. terug te gaan (Jap. voorschrift en ook volgens Hoogeboom en Pop)—evenals bij den beslissenden aanval en op't mo ment, dat de Inf. begint terug te gaan, op den vijand een overstelpend vuur af, dat hen echter niet te lang aan hunne plaats mag binden. Daar een vrijwillig afbreken van 't gevecht natuurlijk geschieden zal onder dekking van opnametroepen, moeten de daarbij aanwezige Mitrs. daarna de taak der bovenbedoelde wapens in voorste linie overnemen en daartoe liefst in stelling komen op de flank der opnametroepen. Bij een gedwongen terugtocht zullen de Mitrs. zich in de meeste gevallen geheel of gedeeltelijk moeten opofferen; wellicht zal 't 637

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 25