Juli 1914], Tactisch gebruik van Mitrailleurs. mogelijk zijn met 2 gedeelten om beurten telkens achterwaarts een nieuwe stelling in te nemen, om daardoor 't teruggaan van het andere gedeelte te dekken. G. mitrailleurs bij de uerdediging. De mitr. leent zich bijzonder voor de verdediging en komt daar bij veel meer tot zijn recht dan bij den aanval door: le. de groote afstootende vuurkracht; 2e. de gelegenheid om groote voorraden munitie bij de hand te hebben; 3e. de gelegenheid om van te voren nauwkeurig den afstand op te meten tot de belangrijke punten in 't voorterrein; 4e. de gelegenheid om van te voren goede dekkingen te maken en goede stellingen uit te kiezen. Eene eenstemmig gevestigde meening omtrent de indeeling bestaat nog niet; de een wil deze wapens direct in en over de verd. linie verdeelen, de andere wil hen voorloopig in reserve houden. M. i. zal een vaste regel moeilijk vast te stellen zijn, daar de wijze van indeeling verband moet houden met de inzichten en opdracht van den alg. bevelhebber. 't Japansche reglement zegt: niet dadelijk bij den aanvang reeds indeelen, tenzij noodzakelijk om toegangswegen, defilé's, enz. vóór 't front onder vuur te nemen. 't Russische reglement zegtnaar omstandigheden op die plaatsen in de vuurlinie indeelen, waar zij noodig zijn; dan wel gedekt achter waarts in afw. stelling houden, totdat men ze noodig heeft. 't Duitsche reglement zegt: voorloopig in reserve houden; echter in de linie indeelen zelfs vóór de doorvoering van den strijd, wanneer 't noodig is ten opzichte van belangrijke toegangswegen, enz. 't Fransche reglement acht de Mitr* bijzonder geschikt tot aan vulling der Inf. bij 't bezetten van steunpunten, 't zij in front, 't zij op de flanken en beveelt aan om hunne aanwezigheid zoo laat mo gelijk te verraden, om hen alleen op middelbare en kleine afstanden te gebruiken om 't maximum rendement er van te benutten; in de voorste linie ingedeeld, moet de Mitr. alleen 't vuur openen na over weging der trefkans en zeker niet boven 1200 M om zich niet te vroeg te verraden. De Russ. Jap. oorlog heeft duidelijk geleerd, dat van de verde- 638

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 26