Tactisch gebruik van mitrailleurs [Juli 1914. ontwikkelen, als toegangswegen, défilés, waadbare plaatsen, enz; 3e. de saillanten om eventueel onbestreken gedeelten op te heffen; 4e. die punten of gedeelten, waar 't terrein niet toelaat om veel geweren in actie te kunnen brengen; 5e. die gedeelten, waar niet anders dan lijdelijk defensief mogelijk is, dus zoo min mogelijk Inf. ingedeeld wordt, om des te meer beschikbaar te hebben voor den offensieven stoot Op de flank moet een achter- en uitwaartsche echelonstelling worden ingenomen, tenzij die flank aangeleund is tegen eene voor eene vijandelijke omvatting of omtrekking onoverkomelijke hindernis. Bij vooruitgeschoven stellingen deele men wèl direct Mitrs. in, om den vijand door vroegtijdige vuuropening tot spoedige ontwikkeling te dwingen, maar na dit doel bereikt te hebben moeten de Mitrs. dadelijk en langs een veiligen, niet bedreigden terugtochtsweg, op of achter de hoofdstelling worden teruggetrokken. Een tegenaanval door den verdediger moet van uit de voorste linie ondersteund worden door een hevig Inf. en Mitr. vuur, terwijl de voor den tegenaanval bestemde troepen zich gedekt in't terrein tot den aanval ontwikkelen, waarbij de daarbij ingedeelde Mitrs. zoo mogelijk plaats zoeken op den buitenvleugel om niet gehinderd te worden en den vijand zoo mogelijk te echarpeeren of te enfileeren, tevens den buitenvleugel dekkende voor eene omtrekking. Overigens als bij Mitrs. bij aanval en vervolging. Bij een retour offensief moeten de nog achterwaarts opgestelde beschikbare Mitrs. een hevig vuur afgeven op de pas verlaten en pas door den vijand bezette stelling, om den physiek uitgeputten aanvaller a faire te nemen, vóórdat hij zijne krachten verzameld heeft en zich in de veroverde stelling heeft vastgezet; wijders op de oprijdende batterijen van den aanvaller, die daarbij een loonend doel zullen aanbieden. Daardoor wordt aan eigen, versche of de minst geleden hebbende troepen de gelegenheid geboden om' opnieuw voorwaarts te gaan. D. mitrailleurs in bijzondere omstandigheden. 1 Verkenningsdetachementen zien hun weerstandsvermogen door de toevoeging van Mitrs. stijgen en hunne ophelderingstaak vergemak kelijkt. Men trachte hierbij echter geen Inf. door Mitrs. te vervangen, want bij een verkenningsdetachement zijn natuurlijk niet alleen vuur kracht noodig, maar nog andere elementen, welke niet gegeven kun- 641

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 29