Uit de pracfijfe. (liet eer Balf-Eskadron op (Ileerdaagsche Oefening (Kaartbladen II, VI en X van de Res. Batavia). De goede resultaten verkregen bij eene van 22-25 April j. 1. gehouden meerdaagsche oefening en het verzoek van eenige kameraden deze resultaten op schrift te stellen, deden mij besluiten hieraan gevolg te geven en op deze wijze hiervan mededeeling te doen in ruimeren kring. Het doel der oefening was: 1. Het maken van eene rivierverkenning. 2. Ordonnansendienst bij nacht. 3. Nachtmarsch van een half-eskadron. 4. Verpleging van man en paard zonder voorafgaande kennisgeving aan het Civiel-Bestuur en zonder keukenwagens. De Commandant van het half-eskadron kreeg ongeveer de volgende Instructie. „Marcheer den len dag met het half-eskadron vereenigd naar Pamagasari (Paroeng, blad X) en bivakkeer daar. Maak den 2e" dag eene verkenning van de Tji Sadane, rapporteer over alle bruggen, overvaarten en waadbare plaatsen v/m de brug bij Tjampea t/m den overgang bij Tjioeni. De ter verkenning uitgezonden afdeelingen bivakkeeren van den op den 3de» dag zelfstandig op de plaats, waar ze zich bevinden als hare verkenningsopdrachten zijn volbracht en zenden de verkenningsrapporten na het invallen der duisternis aan den esk. cmdt. Deze zendt na ontvangst der rapporten andere ordonnansen naar de verschillende bivaks met de orders voor den 3de dag. Alle bivaks worden na het invallen der duisternis beveiligd, waarbij van de veronderstelling wordt uitgegaan, dat de vijand voornamelijk uit het Westen verwacht wordt. Eene duidelijke schets van het bivak, waaruit o. m. de genomen 678

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 66