Uit de practijk. [Juli 1914. veiligheidsmaatregelen moeten blijken, wordt met het eerstbedoelde rapport aan den esk. comdt. gezonden. Op den 3den dag verzamelen van de uitgezonden afdeelingen bij den esk. comdt; bespreking door dezen van de ingekomen rapporten. Opmaken van het verzamelrapport. Na het invallen der duisternis terugmarsch naar het kwartier, dat voor het aanbreken van den dag moet zijn bereikt. Indienen van het rapport bij aankomst. 10.30 v. m. paarden bezichtiging. Verpleging. Deze geschiedt door de zorg van den esk. cmdt., waarbij het volgende moet in acht genomen worden: 1Uit het garnizoen mag geen rijst en deng-deng worden meegevoerd. 2. Den len dag mag een kwartiermaker enkele uren vooruitge zonden worden. 3. De op den 2en dag uit te zenden afdeelingen moeten uit het bivak vertrekken met een gereedgemaakt maal in den eetketel; zij verplegen zich dien dag en nacht verder zelf (koken door den man). 4. Na het verzamelen weer koken als den len dag. Den 22sten April werd te 4.45 v. m. een kwartiermaker vooruitge zonden met opdracht te Pamagasari een bivakplaats uit te zoeken en z. m. padi en gras voor de paarden te bestellen. Te 6,45 v.m. marcheerde het half-eskadron af en volgde den weg KebajoranLh. Simplicitas, verder Z. W. afgebogen naarTjipoetat, Tjinangka 2, Pamagasari. De toestand van den weg was vrij goed, ten Z. van Kebajoran kwamen echter enkele modderige weggedeelten voor en moest bij enkele bruggetjes voorzichtigheid worden betracht. Z. m. werd een tempo gereden van 10 min. stap op 10 min. draf. Te Rempoa, (Z. W. Lh. Simplicitas) werd 20 min. gerust en de ijzers en het harnachement nog eens nagekeken. Het begon ondertusschen drukkend warm te worden. Ook na de rust werd het tempo 10/10 zooveel mogelijk gevolgd. Te 11.25 v.m. kwam het half-eskadron te Pamagasari aan, opge wacht door den kwartiermaker. Het bivak was al uitgezocht, de paar den zouden in een grooten tuin met vruchtboomen komen te staan, de manschappen zouden legeren in eenige inlandsche woningen er om heen, de officieren in de school. Terwijl een gedeelte van het eskadron nu het bivak in orde ging 679 I. M. T. 1914. 45.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 67