Uit de practijk. [Juli 1914. rechts en links afbuigen bij de eerste E galangans rechts en links van de L galangan, waarop zij zich bevinden. De Groepscommandanten dienen aan het hoofd van hunne afdeeling deze beweging te regelen, waarbij de tirailleurs, zoodra zij afbuigen, het genoemd aantal passen tusschenruimte moeten nemen. Zoolang de groepen op L galangans marcheeren, zal steeds zooveel mogelijk worden opgesloten, bij het halthouden zelfs tot op verkorte afstanden, terwijl de afdeelingen zoo ondiep mogelijk en dus zoo klein mogelijk dienen te zijn. Onopgeloste secties laten we hierom buiten beschouwing. Steeds dient aangenomen te worden, dat het verspreiden slechts dan noodzakelijk is, als het vijandelijk vuur ons dwingt dit te beant woorden ten einde vuuroverwicht te bevechten. Het woord „vuurover- wicht in den zin van tijdelijke vernietiging van elke gedachte aan weerstand bij de tegenpartij. Bij groote afdeelingen, zich in deze terreinen oefenende, verdient het aanbeveling bij het halthouden en voorwaartsgaan allegroepen naar éénzelfde richting te laten afbuigen, waardoor nevenafdeelingen elkaar niet hinderen. Elke afdeeling zorgt echter haar eigen gevechtsstrook te behouden. Ook de aanvoer van munitie, het versterken der voorste linie en het vervoer van gewonden zullen bij oefeningen in dit terrein beoefend dienen te worden. 2. Het knielen en liggen. Het op aanwijzing uit de knielende houding tot de liggende overgaan en omgekeerd dient nu en dan beoefend te worden, ten einde den troep te leeren dit gedekt te doen. 3. De guides bij met vieren uit de flank marcheerende afdeelingen dienen bij de zwenkingen het zwenkingspunt goed vrij te maken, daar anders de manschappen in de rij achter den guide aan de spil niet kunnen doormarcheeren. 4. De muziek en de tamboers dienen vóór de afdeeling en deze niet daar achter te marcheeren, m. a. w. de troep geeft de snelheid aan, niet de staftamboer. 5. Bij het ontvangen van frontaal vuur op met boomen beplante wegen zal de troep geoefend kunnen worden zich vlug achter de 687

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 75