Juli 1914] Overzicht van eenige Tijdschriften. wordt, thuis, maar wat punt 362 vermeldt is iets anders en is daarom in het Regl. Ber. Art. wel op zijn plaats. Van het artikel: „Het handgemeen een legende" bevat deze aflevering het slot. Luit. Baron van Lawick heeft in zijn studie voorbeelden uit de krijgsgeschiedenis aangehaald, welke aantoonen, dat het handgemeen bestaan heeft en nog bestaat. Maar vooral laat S uitkomen, dat het handgemeen bestaan moet. S. waarschuwt tegen de gevaarlijke suggestie, die uitgaat van de theorie, dat geen handgemeen bestaanbaar is. In het vervolgartikel „Een en ander over zoeklichten in den landoorlog" geelt kap. C. W. van Dooden een overzicht van de in richting van het zoeklichtenmatcriëel, in het bijzonder van de mobiele installatiën, die bij een veldleger benoodigd zijn. Een aantal duidelijke fotografische afdrukken zijn aan het artikel toegevoegd. Voor de organisatie van de pas opgerichte zoeklichten-afdeeling bij een Russisch legerkorps verwijzen we naar wat onder „Van vreemde legers" daarover is vermeld. Ten slotte valt nog een kort artikel over „De bevelvoering der Nederlandsche Cavalerie" te vermelden. Het artikel is geschreven naar aanleiding van door den M. v. O. over deze aangelegenheid gesproken woorden, handelende over: D De scheiding der functies van inspecteur van het wapen en brigade-commandant. 2e De splitsing der cavalerie in 2 soorten, de zelfstandige ca valerie en de divisie-cavalerie. Wat de scheiding der functies, onder le vermeld, betreft, de noodzakelijkheid daarvan wordt door den schrijver, luitenant van Lawick, met kracht bepleit. Maar een splitsing in vredestijd van de cavalerie in 2 soorten acht S. een rampzaligen maatregel. Ze zou scheuring in het wapen teweegbrengen en de 2e categorie zou al spoedig als minderwaardig worden beschouwd, en dan een reduit vormen voor de slechtste elementen aan menschen en paarden. Teekenen we ten slotte nog aan, dat bij deze aflevering van de (n) Militaire Spectator een extra-bijlage is verschenen, getiteld: „De belegering van Adrianopel." N. 708

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 96