Juli 1914.] Korte Mededeelingen. De ontmihfeeling en geogropbiscbe uerbreiding uan den inooer Dan artikelen uil de subtropische en gematigde gemesten in Ilederlandsch-Dndië gedurende de laatste eeura en in bet bijzonder in den Iaafsten tijd. De bedoeling hiermede is een overzicht te verkrijgen van de arti kelen, welke de landen van Europa japan, China, Australië, Noord- Amerika en andere landen met soortgelijke voortbrengselen aan Nederlandsch-Indië leveren; hoe die in lndië gedistribueerd worden; welke wijziging, zoowel wat hoeveelheid en aard der artikelen als de landen van afkomst betreft, bij den invoer valt waar te nemen; welken invloed de productie in lndië op dien invoer gehad heeft en kan hebben, een en ander historisch behandeld met verklarende toelichting en aanwijzing der invloeden, die in lndië of in het buitenland daarop werken. De omvang van het antwoord moet beslaan 8 a 11 vel druks van 16 pag., op ±2200 letters per pagina berekend. Het manuscript moet duidelijk geschreven zijn, liefst getypt, in de Nederlandsche taal, het papier aan eene zijde beschreven, en met een motto ge- teekend, terwijl een daarbij behoorende met lak gesloten brief den naam en het adres des schrijvers aanwijst. Voor het beste antwoord, dat door den beoordeelingsraad ter bekroning wordt aangewezen, ontvangt de schrijver een prijs van 500, terwijl nog een premie van ƒ200 kan toegekend worden aan een der andere antwoorden, wanneer dat daarvoor in aanmerking komt. Mocht de beoordeelingsraad aan geen antwoord den prijs kunnen toekennen, dan heeft deze nog het recht enkel de premie toe te wijzen. De Nederlandsche Vereeniging voor Economische Geographie verkrijgt het auteursrecht der bekroonde antwoorden, en heeft het recht die onder den naam des schrijvers te publiceeren, zooals zij dat wenschelijk vindt. De beoordeelingsraad bestaat uit de heeren: H. J. HOOGEVEEN, Oud-President van de Factory der Nederland sche Handelmaatschappij te Batavia. Mr. G. VISSERING, President van de Nederlandsche Bank, Oud- President van de Javasche Bank, en. Dr. H. BLINK, Voorzitter der Nederlandsche Vereeniging voor Economische Geographie. Aan alle inzenders van ernstige beantwoordingen, die niet be kroond worden, zullen hun geschriften vrachtvrij worden teruggezonden. Verdere inlichtingen omtrent de strekking dezer prijsvraag verschaft gaarne de heer Dr. H. Blink, Groot-Hertoginnelaan 67, den Haag. De inzending is opengesteld tot 15 December 1915 en moet 700

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 88