4 kanonneerbooten 12 torpedojagers 13 groote torpedobooten 10 kleine id. 2 mijnenleggers en scheen zich wel speciaal tot taak gesteld te hebben Port- Arthur te verdedigen. Aan het landfront had men vóór den oorlog nog weinig gedaan. De belangrijke Kintsjou-stelling was nog in het geheel niet versterkt. De bezetting bestond aan veldtroepen uit: 20H batns Infie, 6 esksCav, 24 stukken veldartillerie, 1 comp. Pioniers; aan vestingtroepen uit: 2 bataljons vestingartillerie en 1 comp. Pioniers. De geest bij de Russische troepen was uitstekend. Betreffende de Japansche vloot kan volstaan worden met de vermel ding, dat zij bij den aanvang van den oorlog weinig sterker was dan de Russische vloot in Oost-Azië. Zij telde verscheidene zeer moderne schepen en was met goed geoefend personeel bemand. Ten einde het overzicht over de gebeurtenissen voor Port-Arthur te verduidelijken, volge hier eerst eene korte opsomming van de handelingen der beide partijen. 8/9 Febr: le torpedoaanval. 9 Febr: Aanval van de I, II en lil Jap. Div. 2e torpedoaanval. Poging der Japanners den haveningang door het doen zinken van schepen te versperren belangrijke torpedoaanval. Beschieting der Russische vloot. Admiraal Makarow's aankomst. Zeegevechten. De Japanners geven indirect vuur op de Russische vloot. 21/22Mrt. Belangrijke torpedoaanval. 22 Indirect vuur van de Japansche vloot. De Russen beantwoorden het. 747 13/14 23/24 24/25 25 8 Mrt. 10 MODERNE KRIJGSGESCHIEDENIS. [Aug. 1914.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 29