Aug. 1914.] Van Vreemde Legers. Vliegtuiguernieler. De Fransche militaire commissie voor aviatiek heeft pas een vlieg tuigmodel aangenomen, dat alleen bestemd is, om vijandelijke vlieg tuigen en luchtschepen te vernielen. De voorafgegane proeven hadden goede resultaten. Bijzonderheden omtrent de constructie worden geheim gehouden. Het vliegtuig is van stalen pantserplaten voorzien en voert behalve den vliegenier één passagier mede en bovendien een voldoende hoeveelheid benzine, bommen en projectielen. Het vliegtuig voldoet aan de volgende eischen: le. het heeft een snelheid van 137 K. M. in 't uur; 2e. het bereikt binnen 3M minuut een hoogte van 500 M; 3e. voor de afvaart en voor het landen is slechts een ruimte van 135 M. noodig. Men verwacht van dit nieuwe, onvernielbare wapen, dat daaraan geen enkel vliegtuig of luchtschip, dat eenmaal gezien is, kan ontsnappen. Wochenbl. 1914 No. 79. Stalië. Een reuzenluchiscbip. Het nieuwe Italiaansche luchtschip G. I. zal een inhoud krijgen van 40.0CO M3, terwijl de snelheid 95 a 100 K. M. per uur zal bedrag6n' Marineblad 20 Juni 1914. Oostenrijk-Bongarije. Bereden infanterieüerkenners. Bij beschikking van den M. v. O. werd bepaald, dat voortaan van elke lichting bij iedere infanterie- en Jagercompagnie een bereden verkenner zal worden opgeleid. Op deze wijze zal elk infanteriekorps steeds over eigen middelen voor verkenning, veiligheid en verbin ding beschikken. De divisie-cavalerie, welke niet sterk is, kan daar door van voormelde diensten worden ontheven. U. S. M. Juni 1914. 802

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 84