Overzicht van eenige Tijdschriften. [Aug. 1914. tegenwoordige wachten." S. bespreekt daarbij in details de wijze, waarop de tegenwoordige wachten door het voorpostendetache ment worden uitgezet en hoe de dienst bij die wachten kan worden geregeld. Voorts bevat deze aflevering nog de volgende artikelen: „Het vernietigingsprincipe in den oorlog"; „Eenige wenken in acht te nemen bij het fourageeren van levens middelen", door den luit. Kwm. de Roy van Zuydewijn; „Het gebruik van electrische zaklantarens bij nachtelijke onder nemingen", door luitenant W. L. Koster; „Een konvooi", door kap. J. N. Bruyn. De Militaire Spectator 1914 No. 6. Deze aflevering opent met het artikel „Indrukken uit Albanië" van den aldaar gedetacheerden kapitein J. M. Sluys. Waar de cou ranten ons dagelijks telegrammen en berichten uit en over het jonge vorstendom brengen, is het wel aardig eens van een ooggetuige te vernemen, welke toestanden de Nederlandsche officieren bij de aan vaarding hunner taak aldaar aantroffen. Zooals S. aangeeft, zullen zijne artikelen niet zijn diepgaande beschouwingen, maar meer het karakter dragen eener causerie. Als zoodanig zal dan ook opgevat moeten worden de mededeeling, dat de Italiaansche en Oostenrijksche consuls, die te Durazza verblijf houden, er natuurlijk op uit zijn om elk aan hun rijk de meeste economische voordeelen te verschaffen. Zou dat wel om de econo mische voordeelen gaan? Het artikel geeft ons een goeden kijk op de moeilijkheden, waar mede de Nederlandsche officieren in dit land, met zijn nog primitieve toestanden, te kampen bebben. „Een broodnoodige aanvulling in de militaire opleiding ten onzent", aldus luidt de titel van een artikel van Dr. D. Romeyn, Dir. Off. van Gez. der 2e. kl. Het doel van den schrijver is aan te toonen, dat het noodig is in het leger de opleiding in de Militaire hygiëne en in eerste hulp bij ongelukken te verbeteren, daarmede beginnende bij de officieren. Uitvoerig wordt aangetoond, welke gunstige resultaten o. a. de Japanners in den laatsten oorlog en de Amerikanen bij het graven van het Panamakanaal behaalden door eene strenge toepassing van de regels der hygiëne. Maar ook, hoe door het veronachtzamen van 805

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 87