Aug. 1914.] Overzicht van eenige Tijdschriften. die regels in den jongsten balkanoorlog de legers onnoodig groote verliezen hebben geleden. Bij de Serviërs, zoo vinden we medege deeld, was de geneeskundige dienst verreweg nog het beste. S. constateert vervolgens, dat de Staatscommissie voor de reorga nisatie van het militair onderwijs in haar verslag wel veel meer aandacht wijdt aan de militaire gezondheidsleer, dan tot nu toe aan de inrichtingen voor officiersopleiding geschiedde, maar S acht die vermeerderde waardeering toch nog niet voldoende. Daarbij wordt dan aangegeven hoeveel uren aan de militaire gezondheidsleer en hoeveel uren aan andere vakken worden besteed. Een kort, maar niettemin zeer belangrijk artikel valt thans nog te vermelden. Het is getiteld: „Vliegtuigen in dienst der artillerie" en bevat de beschrijving van eene in de legerplaats bij Oldebroek gehouden oefening door de Nederlandsche Oefeningsafdeeling. Twee toestellen met 3 officieren en het noodige verdere personeel van de Luchtvaartafdeeling waren daartoe in de Legerplaats aanwezig. De oefening bestond uit: a: het opsporen van doelen, b: het waarnemen der schoten. Het artikel geeft aan, op welke wijze die opdrachten werden uitge voerd. Zooals S. mededeelt, werd daarbij de reeds door de Franschen in hun reglement vastgelegde methode toegepast, welke methode in Oldebroek goede resultaten opleverde. Aan het slot lezen we nog, dat gedurende de 3 oefeningsdagen ook bij zeer sterken wind, gepaard met regenvlagen, door de vliegeniers aan de oefening werd deelgenomen. Voorts vermelden we nog: „Een bijdrage tot de geschiedenis der Nederlandsche veldartillerie" door kap. W. E. van Dam van Isselt; „Eenige beschouwingen over het gebruik van gewapend beton bij militaire verdedigingswerken", door den kap. der Genie Boekholt; „Bevroren mitrailleurs", door kap. Verberne. Als extra-bijlage is bij deze aflevering verschenen een studie van den kap. van den Gen. Staf P. J. van Munnekrede, handelende over het Nederlandsche Velddienstvoorschrift, meer speciaal over den vei ligheidsdienst. N. 806

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 88