Proeve eener Inrichting van een [Sept. 1914. derscheiden, zijn de geweer-mitrailleurs (Madsen) de aangewezen wapens ter versterking van het frontale geweervuur. In verband met de noodzakelijkheid de ondersteuning der infanterie zoolang mogelijk voort te zetten, den eisch van volkomen gedekte opstelling in het terrein achter de weerstandslinie, de veelvuldige beschieting van gedekte doelen (infanterie in loopgraven, onder horizontale dekkingen, in ravijnen; loopgraafmortieren enz.) waartoe krombaangeschut zich beter leent dan vlakbaangeschut zal het frontale stormgeschut uit houwitsers dienen te bestaan. Met het oog op de wenschelijkheid van een zoo groot mogelijk schootsveld, waardoor vuurconcenlratie kan worden verkregen, moeten deze vuurmonden op pivotaffuit gemonteerd zijn. Het groot flankement wordt in hoofdzaak aan traditoor mitrailleurs van het zware typetoevertrouwd. Dit type is tot een grootere vuursnelheid gedurende langeren tijd in staat dan de geweermi trailleurs. Ter versterking van het vuur der flankmitrailleurs dient het in de vaksteunpunten opgestelde traditoorgeschut, dat uit lange vuur monden bestaat, met het oog op de meerdere bestrekenheid der ba n als aanvulling van het min of meer plongeerend schot der frontale stormhouwitsers. 3e. een intensieve belichting der doelen bij nacht. Als eisch dient gesteld te worden: een behoorlijke belichting op 50C Meter bij normale weergesteldheid. Aan dezen eisch voldoet het electrische zoeklicht van 35 cM. spiegelwijdte. Aan een electrische lichtbron wordt de voorkeur gegeven met het oog op de wensche lijkheid van een electrische binnenverlichting der werken, het gebruik van electrische waaiers voor luchtcirculatie, enz. Voor bijzondere doeleinden dienen nog zoeklichten aanwezig te zijn, die het voorterrein tot op 1000 M. verlichten: aan dezen eisch voldoen de zoeklichten van 60 cM. spiegelmiddellijn. 4e. Verhooging van de strijdwaarde der bezetting. Deze wordt verkregen door het reeds in vredestijd aanwijzen van een vaste bezetting, die door voortdurende oefening in het terrein van de stelling -ook bij nacht—een groote bekendheid verkrijgt met het terrein, waar zij in oorlogstijd zal moeten optreden; ook leert zij bovendien op die wijze alle zwakke punten der stelling kennen. Ook de oefeningen met scherp dienen van af de oorlogsstand- 827 I. M. T. 1914 55.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 17