Sept. 1914.] de doorbraak tot een minimum beperken en localiseeren, het retour offensief der reserves bevorderen en steunen. Een verder doorrukken wordt het best voorkomen door een onmid dellijk na de doorbraak met de ter plaatse aanwezige reserves ingezet retour offensief, de terugverovering van het verlorene ten doel heb bend. Wordt de vijand hierbij op beide flanken door enfileerend mi- trailleurvuur bestookt, dan wordt een verder voortrukken voorko men en het retour offensief der reserves krachtig ondersteund. Ten einde de doorbraak te localiseeren, dient in samenhang met de op de flanken der doorbraak staande gebleven elementen der eerste weerstandslinie, een nieuwe lijn van weerstand aanwezig te zijn. De nieuwe weerstandslijn moet over een zeker afstootend ver mogen kunnen beschikken, wil zij riiet in één aanloop met de werken der eerste linie worden veroverd. Dit afstootend vermogen wordt verkregen door enkele stormvrije steunpunten in de 2de linie. Door deze steunpunten der 2de linie schaakbordsgewijze te bouwen, achter de intervallen der groepen van de le linie, wordt een omvat ting dier groepen en een oprollen na doorbraak voorkomen. Kortom de 2de weerstandslinie wordt het meest economisch ver kregen door den aanleg van een samenhangende linie van storm vrije steunpunten met mitrailleurkazematten achter de groepsin- tervallen der le linie. Deze steunpunten kunnen geheel den zelfden vorm van de elementen der le linie bezitten, echter met dien ver stande, dat de afmetingen der dekkingen aanmerkelijk kleiner kunnen worden genomen. In verband met haar taak dient de 2e linie op niet te grooten afstand van de le linie te worden aangelegd. 2. De Groepselementen. Inrichting. 1. Elke groep bestaat uit drie elementen, waarvan het middelste tot steunpunt is ingericht; elk vak uit drie groepen, waarvan het middelste groepssteunpunt tevens tot vaksteunpunt is ingericht; elke sector uit drie vakken. 2. De algemeene intervalsafstand (tusschen elementen, groepen, vakken, sectoren) bedraagt 300—350 Meter, gerekend van kapitaal tot kapitaal. 832 PERMANENTE STELLING IN INDIË.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 22