Proeve eener Inrichting van een [Sept. 1914. 3. De lijn der steunpunten ligt vóór die der overige elementen. 4. Elke groep is in fronten flanken door een 10 Meter breede ijzerdraadversperring omgeven. Aangezien de buitenste hindernis op 100 Meter van den in- fanteriewal is gelegen, is, in verband met de noodzakelijkheid deze hindernis van uit de kazematten der nevenelementen te kunnen bestrijken en de wenschelijkheid den frontmuur dezer kazematten onder een horizontalen hoek van 1:3 tegen vuur te dekken, de minimum intervalsafstand op +300 Meter genomen. De maxi mum intervalsafstand is op 350 Meter genomen, omdat alsdan de vaksteunpunten, waarin de flankvuurmonden zijn opgesteld, op 3150 Meter van elkaar liggen ende maximum schootsafstand der vuurmonden 7000 Meter zijnde—de wenschelijkheid bestaat om op het voorterrein van elk vaksteunpunt het vuur van elke twee rechts en links gelegen flankbatterijen der nevenvaksteun- punten te kunnen concentreeren. De groepssteunpunten liggen in verband hiermede op 900—1050 Meter van elkander, een afstand, waarop het mitrailleurvuur van uit de nevengroepssteunpunten nog voldoende intensief mag wor= den geacht. (zie plaat 1.) II. Een groepselement in zijn eenvoudigsten vorm bestaat uit: 1. een aarden wal voorzien van een in gewapend beton uitge voerd infanterie banket voor staande schutters, dat zich langs den achter sluitmuur der hierna te noemen bomvrije onder komens voortzet. 2. aan beide uiteinden van het infanterie banket zijn twee bom vrije onderkomens in gewapend beton gebouwd. 3. beide onderkomens zijn tot mitrailleurkazemat ingericht, waar van de frontmuren tegen direct gericht vuur onder een horizontalen hoek van 1 3 zijn gedekt door voorgelegen vleugelmuren. 4. elk element is in front en flanken door een 7 Meter breede ijzerdraadversperring omgeven, die van af den wal geheel bestreken kan worden. De omstandigheid, dat elke groep uit drie smalle, naast elkander geplaatste deelen bestaat, (lijnvorm) maakt aanpassing aan eiken vorm van het terrein mogelijk. 833

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 23