Sept. 1914.] Permanente Stelling in Indië. Elk element is ingericht voor een bezetting van: 2 Officieren. 36 Inl. fuseliers. 2 korporaals. 2 sergeanten. 6 Eur. geweermitraillisten. 2 Inl. 8 Eur. mitraillisten. 4 Inl. 2 Eur. waarnemers. 2 Inl. telefonisten. 2 Eur. zoeklichtbedieningsmanschappen. 70 man, waarvan 2 Officieren, 18 Europeanen en 50 Inlanders. De waarnemers en telefonisten worden in den regel van wacht dienst vrijgesteld; elk etmaal komt M der bezetting op wacht, bestaande uit 12 Inl. en 4 Eur. Het is wenschelijk om in het werk zelve een reserve onmiddel lijk bij de hand te hebben, ten einde bij een tegenaanval de vuur linie te versterken, dan wel te dienen als munitiedragers, hand granaatwerpers, tot onmiddellijke aanvulling van geleden verliezen, c.q. tot verdediging van de keel van het werk. Deze reserve bestaat voor het front uit: 11 man infanterie, 4 geweermitraillisten, c.q. 4 zoeklichtbedieningsmanschappen. Het infanteriebanket is ingericht voor een gelijktijdige bezetting van 29 geweren, 4 geweermitrailleurs, 1 waarnemer en 1 zoeklicht. Elke schutter en elke geweermitrailleur beschikt over een stalen, opklapbaar schild, dat ook dekking tegen verticaal vuur verleent en voorzien is van een schietsleuf (per man Meter vuurlijn). Om de 3 schutters is een travers, waarvan het bovenvlak zoodanig is geconstrueerd, dat rails kunnen worden ingelaten tot het vormen van scherf vrije schuilplaatsen; op dezelfde wijze is de observatie post in een der hoeken van het infanteriebanket ingedekt. Het in- fanteriebanket is voor een gedeelte van een parados voorzien, tevens borstwering ter keelverdediging. De bomvrije onderkomens bezitten nachtligging voor 38 Inlanders (H strekkende meter per man). Het bovendek helt onder een 834

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 24