Proeve eener Inrichting van een hoek van 1:10, hetgeen ook de helling is van het plongée der borstwering. De gang onder het infanteriebanket is ingericht voor munitieberg- plaats, (geweer- en mitrailleurmunitie, handgranaten, vuurpijlen), keuken, berging van den watervoorraad, het zoeklicht van 35 c M., en wachtlokaal. Een breede gang leidt naar buiten en van daar langs in gewapend beton gebouwde trappen naar de vuurlijn. Aan den anderen kant van den gang zijn de afzonderlijke privaten voor Eur. en Inl. De achter sluitmuur is van schietgaten voorzien. De kazematten zijn elk van 3 mitrailleur-schietgaten voorzien. Samenklapbare veldbedden bieden nachtligging aan 14. Eur. en 2 Officieren. De Officiers-kazemat helt eveneens onder een hoek van 110, zoodat de flankhindernis ook bestreken kan worden van af de vuurlijn. De aarde bestemd tot het bouwen van den infanteriewal en tot frontdekking van onderkomens en kazematten, wordt verkregen uit een 1 Meter diepe gracht met bodembreedte van 30 Meter, volgeplant met cactus of een ander laag doorngewas. Langs de boorden van deze gracht zijn de elements- en groepsijzerdraad- versperring gebouwd, waarvan de palen in betonsokkels zijn veran kerd. In de elements intervallen in de groep zelve worden in oorlogstijd eventueel mijnvelden aangelegd, dan wel kunnen de cactushindernissen der elementen onderling verbonden worden. De binnenverlichting is electrisch, terwijl c. q. electrische waaiers voor luchtcirculatie en koelte zorgen; het eten (conserven) wordt op electrische fornuizen toebereid. Onder afdaken tegen den ach termuur der trappen, worden de noodige zandzakken en rails opbewaard, zoomede het noodige pioniergereedschap, en gegolfd plaatijzer. (III. Een groepssteunpunt bestaat uit:) 1. een groepselement in zijn eenvoudigsten vorm, echter met dien verstande, dat het is ingericht voor een bezetting van: Inl. 46 fuseliers. 2 korporaals. 2 sergeanten. 835

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 25