Sept. 1914.] Permanente Stellino in Indië. Eur. 12 mitraillisten 9 geweermitraillisten 2 zoeklichtmanschappen 1 machinist 2 waarnemers 1 ziekenverpleger 27 Eur. -f Inl. 12 mitraillisten. 3 geweermitraillisten. 4 zoeklichtmanschappen. 1 machinist 2 telefonisten 1 ziekenverpleger 73 Inl. 100 man Officieren. 1 Commandant van het werk, tevens groepscommandant. 1 Commandant van de frontaal stormbatterij. 1 Mitrailleurcommandant, tevens ondercommandant. 1 Officier van gezondheid. 2. De vuurlijn is 48 Meter lang en biedt ruimte voor een gelijk tijdige bezetting van 39 geweren, 6 geweermitrailleurs, 1 waarnemer, 1 zoeklicht. 3. Beide onderkomens zijn verbonden door een onder het geheele infanteriebanket doorloopenden gang, waarin zijn gebouwd een machinekamer en een verbandlokaal. 4. De kazemat is uitgebreid voor de bediening van een mitrailleur meer, terwijl in het geheel 4. Officieren er logies moeten kunnen vinden. 5. De elements ijzerdraadversperring omgeeft het geheele werk, ook in de keel. 6. Het zoeklicht van 35 cM. is vervangen door een van 60 cM. spiegel wijdte. In verband met de waarneming (zie BIllb). bevindt zich de commandant van de frontaal stormbatterij in het neven groepssteunpunt. De motor-dynamo moet er op berekend zijn stroom te leveren voor de zoeklichten, de binnenverlichting enz. van de geheele groep en het links van de groep gelegen element der 2de weerstandslinie. IV. Een vak steunpunt bestaat uit: 1. een groepssteunpunt echter met dien verstande, dat de kaze matten zijn ingericht, elk voor drie kazematkanonnen. 2. in verband hiermede is de mitrailleurbezetting vervangen door een gelijk aantal (24) artilleristen, terwijl 3. twee Officieren -commandanten van de beid elraditoor batte rijen—op het werk zijn ingedeeld. 836

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 26