Sept. 1914] Permanente Stelling in Indië. VII. De groepscentrale. Aangezien de bedrijfszekerheid beter gewaarborgd is bij verschillende kleine installatie's dan bij één groote algemeene centrale, zijn in de verschillende groepssteunpunten kleine, electrische centrales geinstalieerd. Dit neemt niet weg, dat het vooral in onze Indische berg- terreinen meermalen zal kunnen voorkomen, dat van water kracht kan worden gebruik gemaakt tot het drijven van enkele centrales. 1. De elementen der 2de verdedigingslinie hebben een be zetting van: 2. De elementen zijn volkomen gelijk aan een groepselement in zijn eenvoudigsten vorm, met dien verstande, dat de lengte van het bomvrij onderkomen (logies der Inl. manschappen) in verband met de geringere getalsterkte der bezetting, verminderd kan worden. 3. De elementen liggen op een afstand van 900 1050 Meter van elkander, op 200400 Meter achter het midden der groepsin- tervallen. 4. De traditoor mitrailleurs moeten zoo mogelijk vuur kunnen brengen op het voorterrein der rechts en links liggende groepssteun punten. Het is voordeelig wanneer de 2de verdedigingslinie—waarvoor in het algemeen ook den eisch geldt van een ruim, vrij en goed voor bereid schootsveld in front en flank de lste eenigszins domineert, zonder dat de vijand de aanwezigheid daarvan behoorlijk kan waarnemen. Bij een terreinformatie, zooals meermalen in Indisch bergterrein wordt aangetroffen, waarbij diepe ravijnen ongeveer loodrecht op 3. De 2de verdedigingslinie. Eur. 8 mitraillisten. 6 geweermitraillisten. 2 zoeklichtbed. mansch. 29 man infanterie. 8 mitraillisten. 2 geweermitraillisten. 2 zoeklichtbed. mansch. 2 telefonisten. 1 Officier. Inl. 1 Officier. 838

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 28