Sept. 1914.J De Opleiding en Oefening van het Veld-Escadron. mensch en paard op 1 Maart zal ik dan ook maar niet verder uitwijden. Ik stel mij de toepassing van het systeem eenigszins anders voor. De basis van alle oefening en opleiding is, dat de recruut en het jonge paard goed worden afgericht en als zoodanig overgaan in het veld-escadron; als dit geschiedt, dan is aan den eisch, gesteld voor het 1ste tijdperk van elk oefenjaar, te voldoen op de navol gende wijze. Als alle beredderingen na de groote manoeuvres zijn afgeloopen, dus ongeveer een week na terugkomst in het garnizoen, houdt de Escadrons-Commandant eene inspectie te'paard; bij deze inspectie wordt het heele escadron in klassen ingedeeld, zoowel paarden als menschen. Paarden. lste klasse: Alle paarden waarvan de houding dringend verbe tering vereischt en die het daartoe vereischte werk nog waard zijn. 2de klasse: Alle paarden die aan houding niets of nagenoeg niets ^verloren hebben, dus nog in een goede houding Ioopen. 3de klasse: Alle paarden waarvan het beter is niet meer te probee- ren iets aan hun houding te veranderen, dit zijn dus zeer oude paarden of dieren, die gebreken hebben opgeloopen, die een verhindering zijn hen terug te brengen in de goede houding. Als wij op de goede basis begonnen zijn, d. w. z. als mensch en paard goed afgericht in het veld-escadron aankwamen, krijgen wij van die verschillende klassen ongeveer de volgende percenten: lste klasse 20 pCt2de klasse 60pCt., 3de klasse 20 pCt. Wij krijgen dus ongeveer 2 klassen lste klasse paarden, 6 klassen 2de klasse paarden en 2 klassen 3de klasse paarden. Menschen. lste klasse: Die menschen, waarvan de escadrons-commandant van oordeel is, dat zij onder zijn leiding een verreden paard in orde kunnen brengen; ook de officieren rijden in deze klasse. 2de klasse: Die menschen, waarvan de houding en rijkunst verbe tering behoeft, die zich dus in den Oost Moesson „wat hebben la ten zakken". 3de klasse: Oude Inlanders en menschen, die van nature weinig aanleg hebben, en menschen die het leger spoedig verlaten. 812

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 2