Permanente Stelling in Indie. Sept. 1914.] Hunne bescherming wordt aan de batterijen voor den geschut- strijd opgedragen. Voor het op groote afstanden toebrengen van schade aan den vijand (beschieting van troepen in beweging, collonne's, werkers, uitlaadplaatsen, bivaks, kantonnementen, magazijnen, depots enz. bestrijking van opmarschwegen) worden lange vlakbaanvuurmonden aangewezen. Naarmate de aanval voortschrijdt, krijgt dit geschut een nieuwe taak en wei: 1. bestrijding van 'svijands infanteriebatterijen. 2. enfileerende bestrijding van 's vijands batterijen voor den geschut- strijd en van de zware belegeringsmortieren. Resumeerende heeft de artillerie der ververdediging een drieledige taak, namelijk de bestrijding van's vijands: 1. infanteriebatterijen door de lange vlakbaanvuurmonden; 2. artillerie-batterijen door de lange vlakbaanvuurmonden en de houwitsers; 3. zware belegeringsmortieren door de lange vlakbaanvuurmonden en de mortieren; Het spreekt vanzelf, dat van een scherpe afscheiding geen sprake kan zijn; in den loop van het beleg echter zal zich de behoefte aan een drieledige indeeling van de artillerie der verdediging doen gevoelen. De artillerie der ververdediging dient bij een stormenderhandschen aanval zoo noodig met een deel der batterijen de nabijverdediging te steunen. III. Het verkrijgen van de vuurovermacht in den geschutstrijd heeft ten doel: het scheppen van zoo gunstig mogelijke strijdvoor waarden voor de nabijverdediging. Immers gelukt het de verdedigende artillerie het vuuroverwicht te verkrijgen of zelfs zich enkel in den strijd staande te houden, dan kan zij zich met het grootste gedeelte harer batterijen tegen de infanterie wenden, waardoor de kansen op een afslaan van den storm aanmerkelijk worden verhoogd. De aanvaller ziet zich boven dien voor het „stormrijp" maken der werken genoodzaakt zijn toe vlucht te nemen tot den tijdroovenden en wisselvalligen mijnoorlog. Dit laatste geschiedde bij Port-Arthur, waar de Japansche artil- 842

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 32