Proeve eener Inrichting van een [Sept. 1914. De stellingcommandant beveelt over alle middelen en troepen der verdediging. Aan hem toegevoegd is de algemeene artillerie commandant, bevelende over alle artillerie in de stelling aanwezig. Op 2700 Meter front komen: le linie 3 X 130 390 geweren 2e linie 3 X 29 87 vakreserve 450 algemeene reserve 600 1527 geweren is per K. M. 566 geweren. Bij de Fransche le klas vestingen wordt per K. M. front op 750 geweren gerekend. Echter mag de versterking van het frontale geweervuur door 15 geweermitrailleurs en het flankvuur van evenveel mitrailleurs per K. M. front niet buiten rekening worden gelaten. F. Bezetting. I. In de bezettingen der permanente stellingen wordt voorzien door Vesting militie. Met of zonder vloot, de hoofdtaak van het leger blijft ten allen tijde: met het eerste échelon van den vijand af te rekenen vóór de landing van het tweede. Ten einde hiertoe in staat te zijn moet het—minstens even sterk als het gelande échelon—dit slag leverenen geen verzwakking ondergaan door detacbeering van troepen ter ver dediging van oorlogshaven, vlootsteunpunten, hoofdstad, oorlogsvoor- raden, enz. Wordt de verdediging van genoemde punten en voorraden (deze laatste vormen de vitale deelen van het leger) aan de militie opge dragen, dan eerst: le. kan het veldleger zoo sterk mogelijk op het beslissende punt ver schijnen, onbekommerd om rug en verbindingen, die „gedekt" zijn. 2e. Ook kunnen de hiervoren genoemde vak- en algemeene reserves der permanente stellingen zoo noodig ter versterking van of samenwerking met het leger door den opperbevelhebber worden aangetrokken. 3e. Gelukt het niet aan het leger den vijand in zee te drijven, dan stelt de verdediging van bedoelde permanente stellingen door 849

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 39