De Opleiding en Oefening van het Veld-Escadron. [Sept. 1914. Trachtende het juiste midden te treffen, kom ik nu tot de volgende percenten: 1ste klasse 15 pCt., 2de klasse 70 pCt,, 3de klasse 15 pCt. Indeeling. lste klasse menschen op 1ste klasse paarden, officieren rijden in een klasse mee op eigen paarden, deze klassen loopen onder com mando van den Escadrons-Commandant. 2de klasse menschen op 2de klasse paarden, deze klassen loopen onder commando van de oudste twee Luitenants. 3de klasse menschen op 3de klasse paarden, deze klassen loopen onder den op een na jongsten Luitenant. Bij een escadron van vier pelotons hangt de jongste luitenant nu in de lucht, dit is niet erg, want meestal mankeert er een Luitenant bij het Escadron en als hij niet mankeert, dan rijdt hij nog een tweede paard onder den Escadrons-Commandant in diens tweede klasse, dit paard hem aan te wijzen door den Esc. Ct. uit de troepenpaarden. Elke klasse gaat dagelijks drie kwartier in de manege en een uur naar buiten, dit buitenrijden kan luchthappen zijn en geschiedt voor zoover betreft de klassen van den Escadrons Ct. onder den jongsten Luitenant, c. q. een onderofficier; op deze wijze heeft de Esc. Ct. gelegenheid ook voeling te houden met de overige klassen en de theorie. Elk escadron behoeft natuurlijk de beschikking over een manege, want de zinsnede uit den Grondslag „De lessen worden gegeven in de manege en op open terreinen met zachten bodem", is in theorie heel fraai, maar de practijk wijst uit, dat die open terreinen met zachten bodem in den West Moesson herschapen zijn in sawahs of wel zoo glad zijn, dat alle paarden zich er op gaan spannen uit angst van te vallen en dientengevolge het rijden er op meer schade dan goed doet. Wil het onderricht in deze maanden vrucht dragen, dan is het van het hoogste belang, dat een ieder steeds hetzelfde paard rijdt en overplaatsingen van menschen en paarden om zoo te zeggen niet voorkomen. Het onderricht begint 1 November. Wat betreft de indeeling van het Escadron, hieraan behoeft niet getornd te worden. Laat men eiken pelotonscommt. zijn peloton 813

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 3