Sept. 1914.] Permanente Stelling in Indië. In de groepskolonie bevinden zich scholen, waar gewoon- en landbouwonderwijs wordt gegeven; hospitalen, enz. Van deze militaire landbouw-kolonies kan ongetwijfeld een groote opvoedende kracht uitgaan, zoowel op landbouw-, veeteelt- en industrieel- als op maatschappelijk gebied. Als tegenprestatie verricht de kolonist zijn militieplicht: zoo- noodig ook hand- en spandiensten bijv. 2 X 's weeks en 2 X veer tien dagen in 'tjaar bij de groote oefeningen). De miliciens ontvangen gedurende den tijd dat zij opkomen geen soldij. Ook de Inlandsche milicien, ingedeeld bij de plaatselijke mitrail leur-compagnieën, krijgt op dezelfde wijze vruchtgebruik over sawahs en een renteloos voorschot, zonder nochtans, dat landbouwkolo nies worden georganiseerd. Na hun 41ste jaar verlaten de Inl. miliciens de kolonie met een zeker bedrag aan handgeld; dit is ook het geval met de miliciens der militiemitrailleurcompagnieën. De Inl. miliciens kunnen slechts den rang van sergeant bereiken. Alle waarnemers, peilers, telefonisten, zoeklichtbedieningsman- schappen, en richters, zoomede de officieren en het kader der artil lerie dienen tot het leger te behooren, de overige bedieningsman schappen der artillerie zijn echter Inl. miliciens. De geweermitrailiisten en gewone mitraillisten worden genomen uit de Eur. miliciens, de munitieaanbrengers zijn Inl. miliciens. De fortcommandant, tevens mitrailleurcommandant van het werk, is een militieofficier. Dit is ook het geval met de tot de vak- en algemeene reserve behoorende mitrailleursectiën en compagnieën. Bij de meeste stellingen zal het bezwaren opleveren de oefe ningen der Eur. miliciens op het werk zelve te doen plaats hebben. In verband hiermede zullen in de centra's van Eur. vestingmilitie- plichtigen, deze aldaar met recrutenmitrailleurs worden geoefend, (bijv. 1 X in de veertien dagen), terwijl 2 X veertien dagen in het jaar in de stelling zelve wordt geoefend. De Inl. miliciens-vesting-mitraillisten hebben dezelfde voorrechten als die ingedeeld bij de plaatselijke militiemitrailleurcompagnieën. Resumeerende bestaan de vestinginfanterie, de jnitraillisten en de bedieningsmanschappen der artillerie uit miliciens; terwijl er op daartoe voor in aanmerking komende plaatsen militie-mitrailleur- 852

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 42