Uan Ureemde hegers. Engeland. Een nieuic soort pantser. Naar gemeld wordt, houdt men in Engeland proeven met een nieuw soort pantser voor slagschepen. Deze pantsering bestaat uit een dubbele laag stalen pantserplaten met een tusschenlaag van kaoetsjoek. De uitvinder, ingenieur Harvey, is van meening, dat een projectiel, na het doorboren van de buitenste laag staal, in de taaie kaoetsjoekmassa zoovéél van zijn indringingsvermogen zal ver liezen, dat de achterste pantserplaat niet meer doorboord zal kunnen worden. Kriegst. Zeitschr. 1914 Heft. 7. Ontmikbeling der officieren. Generaal Majoor Sir Robertson, directeur van het militair onderwijs, heeft den uitslag medegedeeld van een halfjaarlijksch onderzoek naar de bekwaamheden der officieren van het staande leger, de speciale reserven en het territoriale leger (zie „Report on the exa mination of officers for promotion held in December 1913 Vele majoors van het staande leger konden zich niet kort en duidelijk genoeg uitdrukken, de kapiteins waren beter onderlegd, doch over het algemeen te weinig op de hoogte van het gebruik van andere wapens, de kennis der luitenants schoot te kort op velerlei gebied, meer in het bijzonder wat betreft het treinwezen en de opheldering der cavalerie. De ontwikkeling der jonge officieren van de speciale reserve en het territoriale leger in den velddienst en de veldversterkingskunst was slecht, velen hadden geen begrip van de gevechtsontwikkeling van eene compagnie, geen enkel luitenant was voldoende op de hoogte van de aanvoering van eene patrouille, slechts weinigen konden eene batterijstelling uitzoeken. Mil. Speet. 1914 No. 8. 891 I. M. T. 1914. 59.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 85