De Opleiding en Oefening uan Hei Ueld-Escadron, Met 1 November van elk jaar begint het 1ste Tijdperk der oplei ding, d. w. z. voor de menschen, want de paarden hebben in deze maand rust en vermaken zich uitsluitend met wandelrijden. „De maanden December, Januari en Februari worden hoofdzakelijk bestemd om ruiter en paard opnieuw in de houding terug te brengen," zoo staat het letterlijk in den Grondslag en in verband daarmede rijst de vraag, „is dan met ingang van 1 December het geheele veld- escadron, zoowel alle menschen als alle paarden, uit de houding en zoo ja, waar haalt men dan het rij-genie vandaan, die dat wel eens eventjes in drie maanden zal in orde brengen?" Een iegelijk, die wel eens wat dieper doorgedrongen is in de rijderij, zal moeten toegeven, dat het africhten van een jong paard niet een ieders werk is, maar dat correctie-dressuur nog meer handigheid ver- eischt; dat men voor recruten-instructeur niet dadelijk den eersten den besten neemt, maar dat het in orde brengen van eenmaal ontstane fouten bij een ruiter, weer een instructeur eischt van vrij goed ge halte. De officieren remonteeren zich in hoofdzaak uit den troep en algemeen hoort men door de collega's zeggen „het duurt zes maan den, voordat men zoo'n dier naar de hand gezet heeft". Wij krijgen dus in de maanden December, Januari en Februari voor de instructeurs de combinatie „zeer handig en van vrij goed gehalte" en bovendien den eisch, dat zij met den troepenruiter in drie maanden hetzelfde resultaat bereiken, waarvoor een officier er zes noodig heeft, waarbij ik nog den factor vergeten heb, dat in die zes maanden een officier steeds op zijn eigen paard zit, terwijl het troepenpaard in die drie maanden minstens tien verschillende ruiters krijgt; hierop kom ik later nog terug. Wie nu de instructeur zal zijn, die al deze wonderen tot stand brengt, is te vinden op Blz. 29 Grondslag 4de alinea, luidende „de rijlessen worden door de Pelotonscommandanten persoonlijk gegeven". Dit wil nog al wat zeggen, als men bedenkt, dat het meerendeel der pelotonscommandanten jong luitenant is en over de houding van 811 I. M. T. 1914. 54.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 1