Uit de practijk. [Sept. 1914. Verder moet nu, om drukkingen te voorkomen, het dekje vervangen worden door een blauwe model-deken. Ten slotte zou het dunkt me goed zijn, het gebruik van een der gelijk zadel als bovengenoemd aan de cavalerie-officieren alleen voor te schrijven voor die diensten, waarbij volledige bepakking is gelast. Voor de rijderij in het garnizoen toch blijft het Engelsche of het z. g. n Saumur zadel het beste. Nog iets zou ik willen opmerken, dat direct wel niet tot dit onderwerp behoort, maar er toch wel eenigszins mede in verband staat. In het bivak wil ieder wel gaarne een ander hoofddeksel dan zijn bamboehoed hebben. Ieder officier heeft wel een pet, maar die kan hij toch moeilijk in zijn kleedingrol bergen, (ook in de paktasschen gaat dit lastig zonder vernieling van dit vrij dure kleedingstuk), daarom zou dunkt mij de invoering van een grijs-groene kwartiermuts, eenvoudig, rond, met de distinctieven van de pet, ook voor den troep, alleen om buiten te gebruiken, in een gemis voorzien. Hekker. 2e Luit. der Cav. fluf CHensur? „Het schermen is een schoone zaak, En baart het menschdom veel vermaak." „Om goede schermers te vormen, in het bijzonder het leeren zien aankomen der stooten, steken en houwen is ongetwijfeld het schermen met de floret en de sportsabet van het hoogste gewicht. Met het oog op hare gevechtstaak moet echter door de infanterie in de eerste plaats het geweerschermen worden beoefend." Aldus de, zij 't ook stylistisch niet in alle opzichten gelukkige inleiding van het in 1912 uitgekomen Schermreglement. En 't zij schrijver dezes vergund, aan de hand van dezen tekst, over som mige zaken in verband met het tegenwoordige schermen in ons leger enkele woorden in het midden te brengen ook in verband met het hieronder volgende. 865 Uit de onuitgegeven liederen-cyclus van de familie de Wilde in hare Pennewipsche dagen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 59