Sept. 1914. J Wat moet er nu gedaan worden om te voorkomen, dat de welver zorgde juist snelle aanslag wordt bedorven door rukken? Naar mijn meening is t dit. 't Eerst begint men den recruut te onder wijzen 't drukpunt nemen,onmiddellijk gevolgd door doordrukken. Het drukpunt nemen en onmiddellijk doordrukken moet zijn de „Hoofdzaak" en daarna als de man daaraan gewend is, als hij dat zonder rukken kan, dan komt de „Hoofdbijzaak" het richten. Dan krijgen we dus daarna 't nemen van drukpunt, onmiddellijk gevolgd door doordrukken en gedurende deze beweging 't richten. Dan zal t wel gebeuren, dat een schot afgaat als men nog niet gericht is en vooral in 't begin, maar dat brengt den man er toe des te vlugger gericht te zijn. Maar de hoofdzaak blijft 't drukpunt nemen en onmiddellijk door drukken. Hiervan zal 't gevolg zijn, dat 't schot altijd afgaat op 't punt waarop gericht was. Want hoe dikwijls zien we niet dat de man zegt „rechts" of „links" enz. en t schot zit juist tegengesteld. Dit zit hem meestal in't rukken. Dan mag ook geen enkele aanslag meer beoefend worden zonder drukpunt nemen onmiddellijk gevolgd door doordrukken. Om dat te contröleeren bij 't schieten gaat de onderwijzer links van den man staan om de beweging te zien van den vinger om den trekker. En wordt daaraan niet voldaan dan wordt dat afgekeurd en al zit't schot, 't rekent maar voor de helft. Dan oefent men zich niet in den juist snellen aanslag, maar in't juist snel schieten, of liever in 't snel juist schieten. G. De keuken- en filfermagens in de praciijk. Naar aanleiding van de noot der Redactie onder mijn artikel „De keuken- en filterwagens in de practijk", opgenomen in het Augustusnummer van dit tijdschrift, wilde ik gaarne nog het volgende te berde brengen. Wat practische werking aangaat, zijn de filterwagens zeer zeker te roemen. Het water wordt daarin gefiltreerd en daarna gekookt. De thee is in de practijk steeds zeer goed en smakelijk gebleken. 874 UlT DE PRACTIJK.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 68