Oct. 1914.] Beschrijving en gebruik der patrouilletelefoon trilplaat Ti zal aangetrokken en weder losgelaten worden, geraakt dus in trilling. Die trillingen van Ti komen geheel overeen met die van T. Dezelfde geluiden die voor T zijn voortgebracht zullen door Ti her haald worden. In figuur 2 is de telefoon van Bell in doorsnede aangegeven. Op het boveneinde van de magneetstaaf M is een stukje weekijzer bevestigd, waaromheen een groot aantal omwindingen van dun geïsoleerd draad R zijn gelegd. Het stukje weekijzer is aangebracht omdat weekijzer gemakkelijker zijn magnetischen toestand wijzigt dan staal waardoor de opgewekte inductiestroompjes sterker zullen zijn. He't magneetstaafje M met den draadklos R zijn in een houten koker geplaatst, aan welks ondereinde twee klemschroeven Si en S2 zijn aangebracht, die in verbinding staan met de uiteinden van den draadklos R. Aan die schroeven worden tevens de geleidraden naar de andere telefoon verbonden. Op geringen afstand van het stukje weekijzer is de weekijzeren trilplaat P aangebracht. Zij is geklemd tusschen den houten koker en een houten mondstuk waarin de spreektrechter A -, dat met houtschroeven op den koker wordt bevesiigd. Door middel van de schroef S3 is de afstand tusschen trilplaat en magneet te wijzigen. Siemens verbeterde deze telefoon door een hoefmagneet toe te passen. Op elk der beenen is een weekijzeren kern, omgeven do jr draadwindingen, die met elkaar verbonden zijn. Een bezwaar van deze telefonen bleef dat de inductiestroomen te zwak waren om groote afstanden te overbruggen. Inplaats van een heen- en teruggeleiding kan men volstaan met één geleidraad, terwijl de beide andere klemschroeven in geleidende verbinding met de aarde worden gebracht. Om grootere spreekafstanden te krijgen, kwam men toen op ae gedachte om in de geleiding, die beide stations verbindt, een door een batterij gekverden stroom te voeren, welks sterkte door het spreken onophoudelijk ve.anderd werd, om zoodoende den magneet van de telefoon van sterkte te doen veranderen en dus de trilplaat in trilling te brengen. Men moest dus in den stroomloop een weerstand schakelen, wel grootte door het spreken voortdurend veranderde. Hughes maakte daarvoor de volgende inrichting (figuur 3). 900

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 2