Overzicht van eenige Tijdschriften. [Oct. 1914. Vestigen we ten laatste nog de aandacht op een artikel van kap. van Dam van Isselt, getiteld: „Samenwerking tusschen infanterie; en artillerie." Alweer die samenwerking, hooren we al zeggen. Zeker komt er veel in voor, wat ook al door anderen is gezegd, maar deze schrijver behandelt deze aangelegenheid op de hem eigen, bijzondere manier, waarbij ook weer speciaal Nederlandsche toestanden in beschouwing worden genomen. De wijze waarop S. dit onderwerp behandelt, moge o. a. blijken uit de volgende woodren: „Samenwerking tusschen Infanterie en Artillerie in vredestijd eischt „ook samenwerken in gelijke richting. Daarom, wanneer bij het „hoofdwapen de dienstplichtige in korten, intensieven oefeningstijd „wordt gejaagd door die militaire leer- of vakschool, die men „leger" „noemt, niet bij het andere wapen, de artillerie, volhard bij staande „leger-begrippen, enz." Naar de meening van S. zal van het samenwerken in vredestijd, ondanks al het gepraat en geschrijf daarover, ook ondanks alle dikke boeken, als dat van Percin, weinig terecht komen, als niet een Ministeriëele regeling, de verschillende wapens voorgoed en methodisch aan die samenwerking zet. Voorts bevat deze aflevering nog: „De overgave van het Texelsch eskader op 4 Mei 1814", door W. G. de Bas, en het slot van het artikel „Waarom moet m. i. Psychologie gedoceerd worden aan onze inrichtingen van militair onderwijs," door H. C. Rouffaer. N. 973

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 75