Overzicht van eenige buitenlandsche Tijdschriften. [Oct. 1914. delijk een stelling worden ingenomen, waarin de art. bloot staat aan waarneming uit de lucht, dan is het zaak de opdracht met den meest mogelijken spoed te volvoeren, dus om te beginnen in galop in stelling. De factor, „tijd" zal door de kans, die bestaat, dat men uit de lucht wordt waargenomen en dus niet meer veilig staat, ook voor de art. weer hare volle beteekenis herkrijgen. Door de gedekte stellihgen was zij wel wat in de verdrukking geraakt bij het zware wapen. We vermelden verder een artikeltje over het gebruik van auto's bij den Trein in Italië. Zelfs bij den Troepentrein past men auto- tractie toe. Bij mobilisatie kunnen alle auto's gevorderd worden, wat ook bij ons zal dienen te geschieden, evenals motor en gewone rijwielen, zoowel om in eigen behoeften te voorzien, als om het gebruik aan den indringer te ontzeggen. Tenslotte zij de aandacht gevestigd op een opstel over het Zwit- sersche schietwezen buitendienst; op een artikel over Gebirgstruppen, waaruit we aanstippen: der Krieg im Gebirge musz mit aller Tat- kraft angriffsweise geführt werden" en op een artikel over oefeningen van grootere troepenverbanden in Duitschland, waarin we zien, dat de art. hare schietoefeningen in verband met de inf. op de „Truppen- übungsplatzen" houdt.; evenals in Fr. hecht men in Duitschl. weinig waarde aan oefeningen met kleine gemengde verbandende divisie wordt vooral geoefend in het optreden in grooter verband en de nadruk wordt gelegd op een goede gevechtstechniek. No. 160 Journal des Sciences mil. vangt aan met een artikel over de nieuwe Fr. reglementen. Jammer genoeg, voor de Franschen, zijn de reglementen, waarin het offensief hoogtij viert, niet tijdig genoeg verschenen om reeds bij het begin van den oorlog ingeleefd te zijn. In de volgende twee artikelen wordt het nieuwe Fr. Inf. reglement besproken. In het eerste wordt het reglement beschouwd als een verstandig voortbouwen op en vervolledigen van het vorige reglement 19 *4), naar schrijvers meening geeft het de goede voorbereiding voor het hedendaagsche gevecht aan, en brengt het methode in de beginselen van het oude reglement, dat te ruim gesteld was en daardoor tot de meest verschillende opvattingen aanleiding gaf. In het tweede artikel wordt het reglement heftig aangevallen en initiatief doodend genoemd. Verder heeft men in de aflevering een belangwekkend opstel over spoorwegvervoer bij concentratie in Frankrijk, waaruit blijkt, dat de Fr. concentratie langzamer moet gaan dan de Duitsche. De schrijver beveelt ter bespoediging aan: een interval van 10, inplaats van 20 min. tusschen de treinen; splitsing van de eenheden in treinen voor personen en onmiddellijk daarop volgende treinen met materiaal en paarden, waarbij door de personentreinen op de open baan kunnen 975

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 77