Overzicht van eenige buitenlandsche Tijdschriften. [Oct. 1914, echter geen voldoende lastauto's zijn b. v. in een land met een wei nig ontwikkeld wegennet (Italië, N-Indië) dan zal men noodgedwon gen zelf een voorraad moeten aanschaffen, vooral als men aan den vooravond, van een niet te vermijden oorlog staat. Wij zullen het moeten zoeken in lichte lastauto's, al dan niet met aanhangwagens en verder in getransf. groote personenauto's (deze eerst bij mob. te vorderen, de lastcarosserieën er van moeten echter reeds in vredestijd gereed zijn). Het art. besluit met de woorden: Maszgebend ist.und bleibt aber iin allen Landern für die Weiterentwicklung auf deisem Gebiete, die Güte und ausdehnung des Straszennetzes. Wel een reden om op Java het berijdbare wegennet belangrijk uit te breiden, hetgeen toch mede oeconomisch en ook voor de voor genomen actieve verdediging niet anders dan een voordeel genoemd moet worden. Van de Mitt A. und G. wesens 6e Heft vermelden we slechts een gunstige bespreking en uiteenzetting v. d. seinmethode „de Lange" (Ned. off.)een art. over Amerik. kustart. en een over den radiote- legr. dienst in het Fr. leger. De Intern. Revue Juni 1914. behandelt de nieuwe Fr. „Service des armées en camp". De belangrijke nieuwe Fr. voorschriften, waarvan dit er een is, verdienen wel eene grondige bespreking in ons tijd schrift, wie besteedt er zijn krachten eens aan? We vestigen hier alleen terloops de aandacht op het gewicht, dat aan den verbindings dienst (liaison) wordt gehecht; verder op de bepaling, dat op marsch of in het kwartier nooit papieren mogen worden achtergelaten en dat het verboden is in particuliere brieven plaatsnamen te noemen; op de bepalingen getroffen om vijandelijke verkenningen uit de lucht te beletten of althans te bemoeilijken. Het stellen van den inf. aanval begeleidende art. onder den be trokken Inf. Cdt. wordt alleen in bedekt terrein noodzakelijk geacht. Voorstellingen worden, in tegenstelling met vroeger, veroordeeld. Uit het geheele reglement spreekt een offensieven geest. Vervolgens wordt besproken een Fr. officiëele handleiding voor hoogere aanvoerders. We stippen hieruit aan hetgeen vermeld wordt omtrent gevechts- exerceeren in groot (divisie en legerkorps) verband. De oefeningen dienen om den troep met de opvattingen v. d. Cdt. bekend te maken en om den Cdt. er aan te gewennen den troep aan te voeren; op deze wijze ontstaat zelfvertrouwen. De evolutiën moeten eenvoudig zijn, zij moeten een beeld geven van de verschillende gevechtsphasen. 979 1. M. T. 1914. 65.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 81